Epickí Vikingovia po 11 rokoch definitívne končia. Netflix odhalil trailer na doteraz najlepšiu sériu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ďalšia séria Vikingov bude tou najepickejšou

Netflix prináša trailer na tretiu sériu Vikingovia: Valhalla. Zároveň oznamujú, že bude tou poslednou. Sága severských bojovníkov, ktorá sa začala ešte v roku 2013 sa chýli ku koncu. Nachystali si ale poriadne epický záver, v ktorom sa každá z postáv vydáva na svoj vlastný boj. A to aj poriadne doslovný.

Tvorcom seriálu je Jeb Stuart, ktorý divákov zaviedol o storočie neskôr oproti pôvodnému seriálu. Rozpráva príbeh veľkej trojice vikingov – princa Haralda Sigurdssona (Leo Suter), Leifa Erikssona (Sam Corlett) a jeho sestry Freydis (Frida Gustavsson). Naposledy sme videli, ako Harald a Leif skončili v Konštantínopole, pričom sa Freydis stala vodkyňou pohanského mesta Jomsborg.

Harald čelí Rimanom, Freydis kresťanom

Teraz sa pozrieme o 7 rokov neskôr. Muži musia čeliť nepriateľom s každej strany a neustálemu tlaku Rimanov. Tí si z nich navyše spravili gladiátorov v aréne. Harald je však pripravený sa za každú cenu vrátiť domov a stať sa kráľom. Doteraz neotrasiteľná pozícia Freydis začína byť ohrozovaná kresťanskými pánmi, ktorí prichádzajú v mene Boha potlačiť pohanov.

Seriál nám opätovne ukáže aj ďalšie obľúbené postavy. Samozrejme sa tu objaví aj Emma z Normandie (Laura Berlin), Godwin (David Oakes), Canute (Bradley Freegard) či jeho žena, kráľovná Ælfgifu, ktorú stvárňuje hosťujúca herečka Pollyanna McIntosh. Samozrejme však uvidíme aj nové tváre.

3. séria vikingovia valhalla
Zdroj: Netflix

Cez Byzanciu a Grónska až na okraje sveta

Soren Pilmark si zahrá postavu budúceho dánskeho kráľa Svena a Florian Munteanu sa ukáže ako veľký byzantský generál Maniakas a tým uvidíme aj z histórie známu Varjažsku gardu, zrejme na dobývateľských výpravách. Veľkým prekvapením je pridanie postavy Erika Červeného, známeho moreplavca, ktorý je objaviteľom Grónska. Zahrá si ho Goran Visnjic.

Vikingovia sa teda pri svojej rozlúčke vydajú až do vtedajších známych okrajov sveta. Bojovať budú ešte intenzívnejšie ako kedykoľvek predtým a biť sa budú až do úplného konca. Záver seriálu aj celej ságy si budeme môcť pozrieť na streamovacej službe už 11. júla.

Ako sa vám páčil trailer na tretiu sériu seriálu Vikingovia: Valhalla? Pôjde podľa vás o dostatočne epické finále a záver celého seriálu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: Netflix

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -