Daniel Radcliffe v Marvel? Herec Harryho Pottera si ide po hlavnú úlohu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Poznáme hneď niekoľko hercov, ktorí sú slávni vďaka jednej jedinej role. V tom prípade máte herca zafixovaného k danej postave a nesedí vám v žiadnom inom filme. Typickým a zároveň najznámejším prípadom je samozrejme Daniel Radcliffe, ktorý desať rokov stvárňoval čarodejníka Harryho Pottera.

Možno o tom ani netušíte, no neskôr po tejto sérií mal aj ďalšie úžasné filmy vrátane Swiss Army Man, Stratený v džungli, Žena v čiernom alebo What If. Svojej identity mladého čarodejníka sa však už asi nikdy nezbaví, keďže väčšina z nás vyrastala spolu s ním. Možno to zmení až univerzum Marvel Cinematic Universe, do ktorého sa podľa všetkého pridá.

jungle trailer
Zdroj: youtube.com

Daniel Radcliffe v Marvel?

Portál CBR informoval o tom, že herec Daniel Radcliffe je jedným z popredných uchádzačov o hlavnú úlohu v pripravovanom seriáli Moon Knight. Tým pádom by stvárnil samotného Marca Spectora a.k.a. Moon Knighta. Fanúšikovia už dlhšiu dobu vedia, že Disney pre túto úlohu hľadá izraelsko-židovského „Zaca Efrona“ a všetkým hneď prišiel na um bývalý predstaviteľ Harryho Pottera.

Zatiaľ ide čisto o uniknuté klebety, no tie sa stále viac a viac premieňajú na pravdu. Prezident štúdia Marvel Studios Kevin Feige nás však uistil, že sa Moon Knight ukáže aj v budúcich MCU filmoch po jeho televíznom debute na Disney+.

zdroj: marvel.com

Pôvodne sa dokonca rozprávalo o tom, že sa v úlohe Moon Knighta predstaví herec Keanu Reeves. Každopádne, zatiaľ toho o seriáli veľmi veľa nevieme. Potvrdené je len to, že hlavným scenáristom bude Jeremy Slater, ktorý sa postaral aj o tvorbu a vývin úspešného seriálu The Umbrella Academy na Netflixe.

Seriál zatiaľ nepozná ani svoj rok vydania, no môžeme ho očakávať v Štvrtej fáze Marvel Cinematic Universe. Počas nej uvidíme na platforme Disney+ aj seriály ako She-Hulk a Ms. Marvel. Na internete kolujú aj nepodložené správy o tom, že má seriál Moon Knight nejakým spôsobom súvisieť s pripravovaným filmom Blade, kde si hlavnú úlohu zahrá Mahershala Ali.

Kto je to Moon Knight?

Moon Knight, vlastným menom Marc Spector sa narodil v USA. Vyštudoval archeológiu a cestoval po celom svete. Mnohými objavmi nadobudol bohatstvo a stal sa z neho milionár. Neskôr sa prihlásil k armáde USA a bojoval v mnohých bojoch na blízkom východe. Vycvičili ho v bojochnavigáciipilotovanívýbušninách a mnohom ďalšom. Po rokoch v armáde sa však znovu vrátil k archeológii.

Pri jedných vykopávkach v Egypte ho však napadol muž menom Bushman, ktorý bol jeden z jeho spoluvojakov v rote, ale boli odvekí rivali. Buschman Marca zranil a skoro mu spôsobil smrť, keby sa Marc neprepadol do podzemnej šachty. Tu sa zrútil pred oltár egyptského boha noci a mesiaca Konshu. Do Marca vstúpila jeho moc, čím sa mu uzdravili zranenia. Marc sa vrátil do New Yorku a prijal novú identitu. Identitu Moon Knighta.

Moon Knight
Zdroj: star2.com

Ako Moon Knight mal Marc superschopnosti. V noci mu narástla sila do obrovských rozmerov. Čím je mesiac väčší, tým je väčšia aj sila Moon Knighta. Tiež má v noci schopnosť vidieť infračervené žiarenia, má nočné videnie a takisto má schopnosť vidieť auru. Moon Knight sa ale furt radšej spolieha na svoje zbrane a esá v rukáve, než na jeho superschopnosti. Moon Knight je vynikajúci bojovník.

V boji používa rôzne zbrane ako napr. bumerang, reťaz s hákom a rôzne zbrane zo starého Egypta. Moon Knight na transport používa vrtuľník, ktorý volá Moon-Copter. Moon Knight má plášť, ktorý môže používať ako padák, alebo klzák, takže na svojich nepriateľov sa spúšťa zhora. Je celý v bielom preto, aby ho jeho nepriatelia videli a báli sa ho. Moon Knight je jeden z tých superhrdinov, ktorí sú drsní a zločincov trestá tak, ako sa patrí.

Kit Harington je na tom podobne

Podobne ako Daniel Radcliffe je na tom aj britský herec Kit Harington, ktorého väčšina pozná len ako Jona Snowa zo seriálu Game of Thrones. To sa však zmení s príchodom MCU filmu The Eternals (4. november 2020), kde sa herec ukáže ako hrdina Dane Whitman a.k.a. Black Knight.

Viete si predstaviť Daniela Radcliffa v úlohe Moon Knighta? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

4 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -