EXKLUZÍVNY ROZHOVOR – Daniel Wu: „Into the Badlands je celý môj život!“

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Dámy a páni, je nám potešením vám predstaviť Daniela Wu. V spolupráci so stanicou AMC sme si pre vás pripravili exkluzívny rozhovor s týmto hercom, ktorý aktuálne zažiaril v seriáli Into the Badlands, kde hrá Sunnyho. Poznať ho však môžete napríklad aj z filmu Warcraft, kde hral Gul’dana, z filmu Tomb Raider, kde hral Lu Rena, či z desiatok ďalších projektov. Momentálne ho na naše obrazovky prináša stanica AMC, ktorá vždy v pondelok o 22:00 vysiela najnovšie časti Into the Badlands.

Pán Wu nám prezradil vzrušujúce novinky ohľadom jeho kariéry či pripravovaných projektov, opísal nám vec o herectve, ohľadom ktorej sa ľudia neustále mýlia a dokonca nám prezradil, ktorý svetoznámy herec je ako jeho starší brat. Poďme na to!

daniel wu rozhovor
Zdroj: AMC archív

Daniel Wu ROZHOVOR

Pán Wu, tak teda na začiatok, ako sa máte?

Dobre. Mám sa skvele! A čo vy?

Úžasne, ďakujem za opýtanie! Ako všetci vedia, mali ste rôzne role v mnoho filmoch. Na ktorom z nich vás však najviac bavilo pracovať a prečo?

Myslím, že môj najobľúbenejší film, na ktorom som kedy robil, bol hongkonský film One Nite in Mongkok od režiséra menom Derek Yee, pretože šlo o veľký krok v mojej kariére. Mal som zhruba 25 rokov a už predtým som pracoval na akčných filmoch, no prevažne som robil na romantických komédiách. Zamilovaný typ filmu s pekným chlapcom, veď to poznáte. To ale nie sú filmy, na ktoré sa rád pozerám.

Rád sa pozerám na veci ako práve One Nite in Mogkok, čo je temný noir thriller. Pre mňa to teda konečne bola šanca natáčať filmy, ktoré sa mi páčia. Taktiež to bol začiatok môjho vzťahu s týmto režisérom (Derek Yee), s ktorým sme neskôr natočili 5 ďalších filmov. Dodnes je to veľmi silný vzťah. To teda pre mňa bol veľmi dôležitý film v mojej kariére.

daniel wu rozhovor
Zdroj: homemcr.org

Okrem toho ste si zahrali aj vo filme Warcraft (2016), kde ste stvárnili Gul’dana. Skúšali ste niekedy hry, podľa ktorých sa počin natáčal – či už pre zábavu alebo inšpiráciu vo vašej úlohe?

Trochu, no moja manželka je absolútne zbláznená do Warcraftu, hrá to vkuse. Aj dnes. Myslím, že to hráva už nejakých 15 rokov, čo bol skutočný dôvod, prečo som na tom filme pracoval. Povedala mi, že ak tú rolu nevezmem, zabije ma! [smiech] Ako sa teda hovorí, „happy wife, happy life.“ A preto som to vzal.

S hrou som veľmi dobre oboznámený, pretože sedím vedľa nej a pozerám filmy, zatiaľ čo ona hrá, preto ju mám stále na očiach. Niečo mi z nej aj vysvetľovala, no ja osobne nie som hráč.

Objavíte sa niekedy v ďalšej filmovej adaptácii hry potom, čo ste pracovali na snímkach Warcraft a Tomb Raider?

Nie je to nemožné. Vyzerá totiž, že v dnešnej dobe je to trend – filmy sú založené buď na komiksoch alebo na hrách, obzvlášť tie veľké. Nič proti nim teda nemám. Mnoho z nich ale očividne neuspelo nielen z hľadiska adaptovania hry, ale aj tržbami.

Je to veľmi obtiažne, keďže musíte uspokojiť hráčov, no taktiež musíte uspokojiť aj nových divákov, ktorí o tej hre nič nevedia. Je to teda veľmi ťažká rovnováha, ktorú treba dosiahnuť, no nemyslím si, že by sa dosiahnuť nedala. Väčšina z nich zlyhala, no sú tu aj také, ktoré uspeli a môže ich byť ešte viac. Nie som teda proti. Ak sa mi pod ruky dostane niečo zaujímavé, určite to zvážim.

Warcraft 2
Zdroj: wallpapersinsider.com

Poďme teraz trochu pozmeniť konverzáciu. Už onedlho budeme pozerať úplne posledné epizódy seriálu Into the Badlands. Pôjde o vôbec najlepšie časti?

Áno, myslím, že hej. Je to najlepšia séria. Ako sme postupovali od 1. série, cez 2. sériu až po série 3/A a 3/B, seriál sa stále zväčšoval a zväčšoval. Táto séria taktiež predstavuje mnoho nových postáv, no taktiež to, o čo všetci bojujeme, je ešte dôležitejšie. Príbeh bol predtým omnoho jednoduchší. Bolo to o tom, že Widow chce pre seba získať moc v Badlands a Sunny sa snaží zachrániť svoju rodinu. Teraz sa však pozeráme na veľký problém, to ste si hádam všimli.

Pilgrim teraz má „The Gift“ a môže ho dať komukoľvek ďalšiemu, množstvu ďalších ľudí, čo začne byť veľmi nebezpečné. V skratke je to tak, ako keby Pilgrim dostal atómovú bombu, čo ja [Sunny] teraz ľutujem. Aby vôbec bola nejaká budúcnosť, musím teraz zachrániť svet Badlands. Všetko som to robil preto, aby som zachránil život svojho syna, no problém je v tom, že tu už možno nebude svet, v ktorom bude môcť vyrastať. Ak ho teda nezachránim. Je teda veľmi zaujímavé, ako sa postavy a príbehové prvky počas sérií menili. Táto je však najviac veľkolepá, najväčšia vôbec.

Skvelé, tak to sa teším ešte viac!

Bojové scény budú veľmi dobré, to vám prezradím!

daniel wu rozhovor
Zdroj: AMC archív

Okrem herectva ste však známy aj vďaka svojej úžasnej fyzičke a vašej zdatnosti v bojových umeniach. Koľko času však naozaj trávite tréningom či cvičením?

Asi 4 alebo 5 dní do týždňa, no nie veľmi dlho. Jeden a pol až dve hodiny sú maximum, svoje telo potom nechám oddychovať. Je to už totižto iné, keďže onedlho budem mať 45 rokov. Moje telo je teda veľmi rozdielne tomu, ktoré som mal v dvadsiatke.

V 20-tich rokoch som mohol trénovať celý deň a byť v poriadku. V staršom veku je však dôležité, aby ste vášmu telu dali dostatok času na regeneráciu, pretože to môžete prehnať a zraniť sa. Počas tréningov sa teda zameriavam na udržiavanie mojej rýchlosti, zdravia, sily a všetkého ostatného, ale bez toho, aby som sa zranil. Je to teda o dosť iná technika než tá, ktorú som robil v minulosti. O niečo pomalšia, o niečo rozvážnejšia.

Ako vyzerá váš časový rozvrh so všetkým tým tréningom, hraním, mediálnou komunikáciou atď. Je pre vás ťažké nájsť si voľný čas pre rodinu a priateľov?

Áno aj nie. Keď pracujem na seriáli, stane sa z neho celý môj život. Je to len práca na Into the Badlands a rodina. Našťastie však natáčame v Írsku, čo znamená, že po 18:00 už býva tma a nemôžeme pokračovať s nakrúcaním. Domov teda prichádzam okolo šiestej až pol siedmej a stíham večerať so svojou rodinou, čítať knihy svojej dcére a užiť si pekný spoločný večer. Potom ideme spať, ja sa zobudím hneď skoro ráno a bežím späť do práce. Je v tom teda skvelá rovnováha.

S priateľmi sa počas natáčania aj tak nevídam, keďže som v Írsku a oni tam nie sú. Naozaj to teda je len práca, rodina a spánok. To je všetko. Keď ale dokončíme natáčanie, mám kopec voľného času. Ten využívam na stretávanie sa s priateľmi, s širšou rodinou ako sestra či otec atď. Mám veľké šťastie, že mi takto vychádza voľný čas na ostatné veci, a práve v tom nachádzam tú rovnováhu. Nedokážem robiť všetko naraz, preto som si to rozdelil do rôznych častí a sekcií času počas roka.

daniel wu rozhovor
Zdroj: AMC archív

Keď už je reč o rodine a priateľoch, kto vás počas vašej úspešnej kariéry najviac inšpiroval?

Fúha, naozaj veľa ľudí. Je to mnoho ďalších hercov, ktorých kariéry sledujem, tiež pozerám ich filmy a hovorím si „wau, to je úžasné!,“ čím ma inšpirujú ešte tvrdšie makať. Zo všetkých však boli najúžasnejšími vplyvmi dvaja ľudia.

Prvým je režisér môjho prvého filmu – Yonfan. Práve on ma priniesol do tohto priemyslu, naučil ma, ako byť hercom a nasledoval moju kariéru. Videl každý film, ktorý som odvtedy natočil, pozerá Into the Badlands a všetko ostatné, na čo mi potom dáva tipy a všeobecné kariérne rady.

Druhý najväčší vplyv je pravdepodobne Jackie Chan, pretože bol mojim manažérom 11 rokov a stále je mojím dobrým priateľom. Bol môj idol, neskôr sa z neho stal vzor a neskôr bol pre mňa niečo ako učiteľ, no teraz sme ako rodina. Rád vravievam, že som ako jeho syn, no na to som pristarý, preto som preňho niečo ako mladší brat. Správa sa ku mne veľmi dobre, raz za čas mi posiela správy a pýta sa na mňa a moju kariéru. Je to skvelý vzťah, keďže z niekoho, koho som celý život zbožňoval, sa stal môj mentor.

Jackie Chan Fakty
Zdroj: entertainmentfashionandstyle.wordpress.com

Ďalšia otázka môže byť celkom ťažká podľa toho, ako sa k nej postavíte. Čo je aspekt herectva, ohľadom ktorého sa ľudia neustále mýlia?

Mnoho ľudí si myslí, že herectvo je len zapamätávanie si viet, no je to omnoho komplikovanejšie. Za tými vetami sa toho totižto veľa skrýva. Zlé herectvo rozpoznáte, keď dialóg len počujete, ale nepociťujete ho. Dobré herectvo je, keď sa vžijete do postavy a rozprávate skrz jej hlas. Memorizácia je pritom tá najľahšia časť.

Každý si myslí, že to je to najťažšie, no to najťažšie v skutočnosti je objavovanie toho, kto ten charakter vlastne je a následné spolužitie s ním, aby ste ho mohli stvárňovať. Hranie Sunnyho je obtiažne, keďže to vôbec nie je moja osobnosť. On sa snaží putovať a bojovať bez pomoci ostatných, pričom ja som pravý opak. Pochopenie tejto mentality si vyžaduje množstvo práce. Keď teda rozpráva a vyslovuje svoje riadky, prenáša sa na ne aj táto časť jeho povahy.

Ja v reálnom živote nerozprávam ako Sunny. Je to ale ozajstná drina, aby ste dosiahli bodu, kedy vyslovený dialóg neznie ako Daniel Wu, ale ako Sunny. Mnoho ľudí teda má túto mylnú predstavu o tom, že je to len memorizácia a opakovanie viet. Ak to chcete robiť takýmto spôsobom, musíte v tom byť naozaj úžasný. Ľudia by si teda mali uvedomiť, že dostať sa do postavy si vyžaduje obrovské množstvo práce.

Ak by ste dostali šancu vymyslieť si a zrealizovať akýkoľvek projekt, čo by to bolo?

No, tak tu existuje viacero nápadov. V roku 2007 som režíroval film a odvtedy som to chcel skúsiť znova, no s herectvom som mal teraz tak veľa práce, že som sa k tomu jednoducho nedostal. S koncom Into the Badlands však konečne mám čas na plánovanie. Momentálne pracujem na scenári a natáčať by som chcel už v roku 2020.

daniel wu rozhovor
Zdroj: networthpost.org

Neuveríte, ale vaša budúcnosť ako režisér či scenárista bola moja ďalšia otázka! Takže sa máme na čo tešiť?

Určite! Celý ten proces som si zamiloval… V roku 2007 som zaň dokonca získal cenu za Najlepšieho nového režiséra na 26. ročníku Hong Kong Film Awards. To je už ale 12 rokov dozadu! K procesu, ktorý sa mi tak veľmi zapáčil, som sa odvtedy nevrátil. No viete, ako herec nemáte veľkú moc rozhodovať. Ako režisér si však môžete skúšať všetko, čo len chcete. Osobne mi to príde zaujímavejšie a určite chcem preskúmať túto svoju kreatívnu stránku.

Tento projekt, ktorý pripravujem, začal ako nápad, premenil sa na príbeh a teraz sa píše scenár – je to ako mať bábätko. Veľmi sa to však líši herectvu, kedy ste len súčasťou kompletného stroja, jedna súčiastka, ktorá ním hýbe. Ak ste však režisérom, vy ten stroj navrhujete. Oboje ma teda veľmi zaujíma.

To bola skvelá odpoveď! Myslím, že máme čas na ešte jednu rýchlu otázku: Kým by ste chceli byť, ak by sa z vás nestal herec?

Ak by sa zo mňa nestal herec… Nuž, momentálne by som chcel byť vodič pretekárskeho auta! Dôvod, prečo rád nakrúcam akciu, je neustály tlak na posúvanie samého seba až k hraniciam. Tiež rád šoférujem rýchle autá, čo je vlastne to isté. Posúvate sa ku svojmu limitu. Snažíte sa prekonať strach, úzkosť a tak pod., aby ste dosiahli istý cieľ, a preto mám rád aj bojové umenia – je to to isté.

daniel wu rozhovor
Zdroj: slashfilm.com

Ak sa s niekým ocitnete v miestnosti a oni sa vás snažia zahnať do rohu a poraziť, vy musíte prísť na spôsob, ako sa z tej situácie dostať. Po prvé: chráňte sa, po druhé: vyviaznite z toho a po tretie: snažte sa vyhrať. Myslím si pritom, že závodenie je veľmi podobné, pretože tam ide o veľa, je to veľmi nebezpečné a neustále musíte robiť rýchle rozhodnutia. Nie sú to logické rozhodnutia, o ktorých uvažujete stále dokola. Musíte sa teda vžiť do momentu, čo sa mi páči.

Natáčanie filmov a televíznych seriálov je veľmi zábavné, no je to len o plánovaní. Plánujete ďaleko do budúcnosti a rozhodujete sa na základe budúcnosti, zatiaľ čo v bojových umeniach a závodení sa rozhodujete okamžite, čo milujem. Rád som pokojom v chaose. Páči sa mi teda nápad, že by zo mňa raz mohol byť vodič pretekárskych áut. [smiech]

Skvelé, ja vám veľmi pekne ďakujeme za odpovede ku mojim otázkam, bolo mi potešením!

Ďakujem veľmi pekne, boli to naozaj zaujímavé otázky! Majte sa!

Prajem pekný zvyšok dňa!

daniel wu rozhovor
Zdroj: io9.gizmodo.com

Pokiaľ chcete Daniela Wu sledovať na obrazovke, pozerajte seriál Into the Badlands na stanici AMC vždy v pondelok o 22:00. Najnovšiu epizódu si pozrieme už 15. apríla.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -