Top 10 vianočných darčekov pre milovníkov filmov a seriálov!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Darčeky pre milovníkov filmov a seriálov

Vianoce sa blížia a spolu s nimi prichádza aj hektické obdobie nakupovania darčekov. Len sa priznajte, kto z vás ich nakupuje pár dní pred Vianocami a prežíva kvôli tomu sviatky v strese? Pokiaľ však máte doma zarytého milovníka filmov a seriálov, s výberom darčekov vám môžeme pomôcť! Dali sme dokopy 10 vianočných darčekov, ktoré určite neurazia a potešia každého milovníka kinematografie. Nie je to predsa krásna predstava, nakúpiť dary v predstihu a počas sviatkov mať iba vyložené nohy a piť horúcu čokoládu? Poďme sa teda spolu pozrieť na Top 10 vianočných darčekov pre každého milovníka filmov a seriálov! S týmito nápadmi určite uspejete!

Lístok do kina

Star Wars
Zdroj: starwarspost.com

Dá sa vôbec lístkom do kina niečo pokaziť? Pokiaľ hľadáte lacnejšiu variantu darčeku, práve toto môže byť pre vás to ideálne. Je tu predsa december a spolu s ním príjdu do kín výborné filmy! Veľa milovníkov vesmírnej ságy sa totižto na tento mesiac teší viac kvôli novému Star Wars fimu, než kvôli Vianociam samotným. Lístok na Star Wars: Poslední Jediovia je tak super nápad! A čo tak film Jumanji: Vitajte v džungli, ktorí by si radi pozreli starší fanúšikovia pôvodného filmu ale aj mladí diváci kvôli The Rockovi a hernej tematike? Práve táto môžnosť môže byť pre vás spasením!

Filmový a seriálový merch

Star Wars
Zdroj: magicbox.cz

Každý správny fanúšik filmov a seriálov potrebuje byť od ostatných odlíšený. Musí na ňom byť vidieť, čo má rád a aký má vkus na kinematografiu. Správnym darčekom tak môže byť akákoľvek forma filmového a seriálového merchu! Čo táto kategória všetko zahŕňa? Na výber je toho dosť! Od oblečenia ako filmové a seriálové tričká, mikiny, šiltovky a tašky, až po veci na každodenné používanie ako hrnčeky, kľúčenky, zošity, peňaženky alebo kryty na mobil. Stačí zistiť obľúbený film alebo seriál toho, koho chcete obdarovať a máte vybavené! Koho by predsa nepotešilo tričko s tematikou jeho obľúbeného seriálu?

Filmové alebo seriálové DVD

DVD
Zdroj: magicbox.cz

Narozdiel od kina, niekto si rád užije svoj obľúbený film alebo seriál v pohodlí domova. Výborným darčekom tak môže byť aj filmové alebo seriálové DVD, ktoré si vás blízky môže pridať do zbierky. V podstate je to darček aj pre vás, pokiaľ si tento zážitok užijete s ním. DVDčko je dobrým darčekom pre všetkých, ktorí doma ešte nemajú Blu-ray techniku a film si radi pozrú cez DVD prehrávač alebo na počítači. Stačí vybrať správny titul a nádherný zábavný alebo romantický večer sa môže začať! Taktiež ide o výborný darček pre mladších, pretože na DVD práve vychádzajú filmy ako Autá 3 alebo kolekcia Disney.

Filmové alebo seriálove Blu-ray kolekcia filmov Christophera Nolana

Doba ide dopredu a Blu-ray disky pomaly úplne nahrádzajú DVDčka. Pre toho, kto má doma Blu-ray prehrávač, je super darčekom práve film alebo seriál v tomto formáte. Trocha exkluzívnejšou možnosťou môže byť napríklad Blu-ray kolekcia filmov alebo seriálov. Prednedávnom sme sa o jednej takej rozpísali, presnejšie o kolekcii filmov Christophera Nolana. A čo tak celá séria seriálu v jednej krabičke? Už onedlho sa na Blu-ray dostane kolekcia 7. série Game of Thrones, čo môže byť výborným vianočným darčekom. Alebo čo taký Nolanov Dunkirk alebo Bessonov Valerian? Tak čo, pôjdete do DVD alebo Blu-ray?

Neobmedzený vstup do kina

Cinemax karta
Zdroj: cine-max.sk

Pokiaľ máte doma častého návštevníka kín, predplatné môže ušetriť veľa peňazí a je naozaj výhodné. Jedným takým je práve karta, ktorá platí v sieťach kín CINEMAX. Na výber sú 2 možnosti – VIP karta alebo FILM karta. S VIP kartou sú skoro všetky filmy v CINEMAX zadarmo, pričom za techniku IMAX alebo D-Box sa dopláca iba pár drobných. S VIP kartou má majiteľ taktiež zľavu na občerstvenie. Karta sa dá predplatiť na 1 mesiac, 3 mesiace, pol roka alebo rok. Lacnejšou variantou je FILM karta – tá sa dá predplatiť iba na jeden rok, no za naozaj nízku cenu. Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac, klikajte na tento odkaz!

Predplatné Netflixu alebo HBO Go

Netflix bude zdražovať
Zdroj: Engadget.com

Nie každý si potrpí na DVDčka alebo Blu-ray a má radšej digitálnu distribúciu filmov. Pozrieť si čo chcete a kedy chcete za jednu stálu cenu? Práve od toho existujú streamovacie služby. Medzi najznámejšie patria určite televízie ako Netflix alebo HBO Go. Ponúkajú takmer nekonečné knižnice filmov a seriálov, takže sa s nimi nikdy nenudíte. Čo je teda ďalším výborným darčekom pre milovníkov kinematografie? No predsa predplatné práve jednej z týchto služieb. Či už Marvel seriály na Netflixe alebo Game of Thrones na HBO Go, vždy sa niečo nájde! Taktiež si nezabudnite pozrieť cenník Netflix balíčkov a HBO Go.

Nová technika na pozeranie filmov a seriálov

domáce kino
Zdroj: digitaltrends.com

Tu už prechádzame do kategórie darčekov, ktoré sú možno drahšie, no o to užitočnejšie. Každý poriadny fanúšik kinematografie si rád užije filmy alebo seriály v tej najlepšej kvalite a s najlepším zvukom. Dobrá technika vie totižto občas nahradiť aj kino. Práve preto môže byť najlepším darčekom práve nová televízia, Blu-ray/DVD prehrávač, kvalitné reproduktory alebo dokonca aj domáce kino. Pre väčších fajnšmerkov prichádza do úvahy aj samotný projektor. Kto by si predsa nechcel užiť filmový zážitok na 4K Ultra HD televízii alebo na stene z pohodlia postele?

Zberateľské figúrky s filmovou alebo seriálovou tematikou

Star Wars
Zdroj: geeks.media

Už dávno sa vie, že na milovanie alebo zbieranie figúrok nemúsite byť dieťaťom. Ja sám mám poličku plnú zberateľských kúskov z mojich obľúbených filmov a seriálov. Úspešným nápadom na darček tak môže byť práve takáto figúruka. Či už nejaká drahšia a prepracovanejšia verzia, poprípade busta, alebo všetkými milovaná Funko POP postavička. Práve POP figúrky majú takmer nekonečný výber z rôznych seriálov, filmov alebo hier. Nestojí veľa a na poličke jasne ukáže, čo má majiteľ rád.

Komiksy

komiksy
Zdroj: youtube.com

Aby sa nepovedalo, že ostávame čisto iba pri pozeraní, niekedy si treba čo-to aj prečítať. Z čoho predsa podľa vás vzniká také množstvo komiksových filmov? Ich predlohou nie je nič iné, ako samotné komiksy. Či už ide o Marvel alebo DC, všetci pre svoje filmy čerpajú práve z nich. Výber komiksov je takmer nekonečný, takže pokiaľ ste sa rozhodli pre túto variantu darčeku, držime palce. Ktorý obľúbenec komiksových filmov by si predsa nechcel prečítať ich predlohu? Niektorým z Batman komiksov alebo Civil War od Marvelu predsa nič nepokazíte…

Kniha, podľa ktorej bol natočený film

Harry Potter
Zdroj: amazon.co.uk

Pri čítaní stále ostávame, no trochu pritvrdíme. Nebojte sa, dobrým vianočným darčekom môže ešte stále byť kniha (rovnako to platí aj pre ponožky). Pokiaľ však máme stále ostať v kategórii „filmy a seriály“, mohli by sme poradiť nejakú knihu, podľa ktorej bol natočený celovečerný film. A verte mi, už pomaly každý druhý film vzniká z adaptovaného scenáru knihy. Pre príklad, hovorím o knihách ako Harry Potter, Pán Prsteňov, To alebo Hry o život. Ako som už spomenul, je toho neurékom a netreba si celý čas „kaziť oči“ pred televíziou, ale niekedy si doplniť aj slovnú zásobu.

Tak čo, pomohli sme vám s výberom darčeku pre vášho milovníka filmov a seriálov? Pokiaľ áno, do ktorej varianty sa vrhnete? Máte nejaké lepšie nápady na vianočný darček? Ak áno, určite nám dajte vedieť do komentárov aký!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -