Patrí seriál Daredevil od Netflixu do MCU? Predposledná epizóda seriálu She-Hulk nám to naznačila

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Netflix seriál Daredevil súčasťou MCU?

Netflix seriály, ktoré sa sústredili na niekoľko street-level hrdinov od štúdia Marvel, sa rýchlo stali hitom. Až teda do doby, kým ich nezrušili, čo napokon bolo preto, lebo mala vzniknúť nová platforma Disney+, na ktorej chcelo štúdio vyrábať vlastné seriály. Vyskytla sa preto jedna otázka – sú Netflix seriály ako Daredevil, Jessica Jones či Defenders súčasťou väčšieho MCU?

Na to nám ešte priamu odpoveď nedali. Aj napriek tomu máme v MCU hercov, ktorí si zahrali v spomínaných seriáloch rovnaké postavy. Konkrétne sa jedná o Charlieho Coxa (Matt Murdock/Daredevil) a Vincenta D’Onofria (Wilson Fisk/Kingpin). Zatiaľ čo prvý spomínaný sa ukázal v MCU vo filme Spider-Man: Bez Domova a v seriáli She-Hulk, druhého sme videli v seriáli Hawkeye.

Kingpin a Daredevil
Zdroj: nerdpool.it, windobi.com

Nezabudnuteľný Daredevilov soundtrack

Obaja boli ale hlavnými postavami v Netflix seriáli Daredevil, ktorý ich charaktery a minulosť rozobral pomerne do hĺbky. Naskytá sa preto otázka – máme si pamätať ich históriu a vývin postáv z Netflix seriálu aj v MCU? Nuž, niečo nám naznačila predposledná a teda ôsma epizóda seriálu She-Hulk. V nej sa totiž ukázal Daredevil, ktorému do oka padla hlavná predstaviteľka.

Ešte predtým sa však museli spoznať. Keď sa ho Jennifer Walters/She-Hulk (Tatiana Maslany) spýtala, či je superhrdina, v pozadí sa spustila známa zvučka z Netflix seriálu Daredevil. To stopercentne nepotvrdzuje, že je tento seriál súčasťou MCU. Štúdio už však takto známu zvučku pri vytvorení akéhosi prepojenia použilo. Šlo o znelku z animovaného X-Men seriálu vo filme Doctor Strange 2 a seriáli Ms. Marvel.

Daredevil She-Hulk
Zdroj: polygon.com

Kedy sa dozvieme, či ide o rovnakého Daredevila?

Trošku tomu odporuje ale MCU Daredevil, ktorý nielen že má síce komiksový, no červeno-žltý kostým, ale je aj viac uvoľnený a vtipný. Môže to byť aj kvôli tónu seriálu She-Hulk, no aj preto, že naozaj ide o iného Daredevila. Štúdio by nás ale mohlo prestať naťahovať a prezradiť nám, ako to teda je s Netflix seriálmi (a hlavne postavami) a ich mieste v MCU.

Prezradiť by nám to mohli napríklad v seriáli Echo, kde sa ukáže ako Matt Murdock, tak aj Kingpin. Určite by sme to mali ale zistiť najneskôr v plánovanom seriáli Daredevil Born Again, ktorý vyjde v roku 2024. Dovtedy si teda musíme vystačiť iba s takýmito možnými náznakmi. Čo sa týka návratu ostatných Netflix postáv, aj o nich sa povráva, že by mali prísť do MCU so svojimi hercami.

Jessica Jones, Iron Fist, Daredevil, a Luke Cage v MCU?
Zdroje: digitalspy.com, nme.com

Očakáva sa to pri hercoch ako Elden Henson (Foggy Nelson), Deborah Ann Woll (Karen Page) či Krysten Ritter (Jessica Jones). Herec Finn Jones (Danny Rand/Iron Fist) sa zasa nedávno vyjadril, že dúfa, že dostane priestor zahrať si svoju postavu aj v MCU. Jeho herecká kolegyňa Jessica Henwick (Colleen Wing) dúfa v ďalšie hranie svojej postavy dlhodobo, pričom kvôli tomu odmietla aj rolu Xialing vo filme Shang-Chi.

Budú podľa vás Marvel seriály od Netflixu patriť do MCU? Ktorých hercov a postavy z týchto seriálov by ste radi opäť videli?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. tie netflixovske sa dali pozerat vsetky, az teda na Daredevil, ten som prvy krat prestal pozerat pri prvej epizode, ked som sa dozvedel, ze ten „ninja“ je slepy.. Potom nebolo co pozerat a v seriali sa objavila moja oblubena upirka z True Blood :) Jessica (nepliest si ju s J.Jones) alias Deborah Ann Woll, tak som to pozeral a zvykol som si. Iron fist, Luce Cage, Jessica Jones, Punisher a cojaviem co este bolo.. vsetko sa to dalo pozerat, na rozdiel od sraciek, co teraz vypusta disney vratane Star wars serialov a vsetkeho. Jediny jeden s dal pozerat.. Skyhawk, lebotie 2 baby tam robili skvelu show.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -