Postavy z Netflix seriálu Daredevil by sa vraj čoskoro mali ukázať v MCU. Dostanú vlastný seriál na Disney+?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Daredevil postavy v MCU

Jednými z najlepších Netflix superhrdinských seriálov sú určite tie, ktoré vznikli v spolupráci so štúdiom Marvel. Bolo to ešte pred tým, ako sa začali točiť nové seriály, ktoré patria do MCU. Tieto tu ale nikdy nepatrili a napriek tomu niektoré z nich zožali obrovský úspech. Príkladom je napríklad Daredevil, ktorý je jednoznačným kráľom, a ktorého postavy podľa nových správ možno uvidíme s pôvodnými hercami aj v MCU.

Charlie Cox (Matt Murdock/Daredevil), Vincent D’Onofrio (Wilson Fisk/Kingpin), Deborah Ann Woll (Karen Page), Elden Henson (Franklin „Foggy“ Nelson) alebo Rosario Dawson (Claire Temple). Minimálne títo herci a ich postavy boli určite základnými piliermi seriálu Daredevil a aj vďaka nim je seriál taký skvelý. Vedeli by ste si ale predstaviť, že by sa títo herci do svojich rolí opäť vrátili?

seriál Daredevil
Zdroj: techspot.com

Daredevil a spol. v seriáli Echo na Disney+?

Internetom nedávno kolovali správy o tom, že Daredevil v podaní Coxa sa má objaviť vo filme Spider-Man: Bez domova, zatiaľ čo Kingpin v podaní D’Onofria sa ukáže v seriáli Hawkeye. Nič nebolo ale reálne potvrdené a herci sa snažia všetky zvesti vyvrátiť, aj keď ich prítomnosť v projektoch všetko nasvedčuje. Dôveryhodný zdroj Daniel Richtman ale prezradil ešte viac.

Podľa neho sa totiž v chystanom seriáli Echo o hluchej superhrdinke menom Maya Lopez/Echo (Alaqua Cox) mala ukázať väčšina postáv zo seriálu Daredevil. Nemali by sme to ale považovať za štvrtú sériu spomínaného seriálu. Aj napriek veľkému počtu Daredevil postáv bude tento nový projekt zameraný hlavne na hrdinku Echo a postavy ako Matt Murdock budú vedľajšie.

Alaqua Cox
Zdroj: celebsuburb.com; Alaqua Cox

Echo má s postavami z Daredevila aj veľkú spoločnú históriu. V komiksoch bol jej otec zabitý Kingpinom, ktorý si neskôr Echo osvojil, vychoval a vytrénoval v bojových umeniach. Echo mala ako už dospelá za úlohu zabiť Daredevila, no náhodou sa zaľúbila do jeho civilnej verzie Matta Murdocka. Echo v následnom boji Daredevila porazila, a keď zistila, že to je Matt, odišla a pomstila sa Fiskovi.

Maya Lopez sa prvýkrát ukáže v seriáli Hawkeye už zhruba o dva mesiace. Ak by sa už v ňom ukázali aj nejaké postavy zo seriálu Daredevil, tak by prešli jemným rebootom, a teda udalosti pôvodného seriálu by nepatrili do MCU. Postavy by však medzi sebou mali podobné vzťahy ako v seriáli a hrali by ich tí istí herci. História týchto postáv v MCU by však bola upravená oproti histórii v Netflix seriáli. Aspoň tak tvrdí zdroj.

Zdroj: thedirect.com

Stál je tu aj šanca s vlastným seriálom/filmom

Ďalej ale zvesti hovoria aj o tom, že Daredevil dostane vlastný sólový projekt. Nie je jasné, či pôjde o film alebo o seriál na Disney+, no vraj by sa tak malo stať. Ako už bolo ale predtým spomínané, nenadväzoval by na udalosti Netflix seriálu, hrali by v ňom však rovnakí herci. Po postavách zo seriálu Daredevil by ale potom do MCU mohli prísť aj ďalšie postavy spolu s hercami.

Krysten Ritter (Jessica Jones) sa v minulosti vyjadrila, že by sa k svojej postave rada vrátila. Jej seriál Jessica Jones bol taktiež veľmi úspešný a dokonca aj predstaviteľ Daredevila povedal, že by ju rád videl opäť v tejto roli. Nateraz sú to všetko len akési klebety, no všetko sa nám pomaly môže začať potvrdzovať 24. novembra 2021. Vtedy totiž začne vychádzať šesťdielny seriál Hawkeye.

Ste fanúšikom Daredevila a ďalších postáv z jeho seriálu? Myslíte si, že sa fámy ukážu ako pravdivé a uvidíme ich aj na Disney+ či veľkom plátne? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: comicbook.com, thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. ked uz o Deborah Ann Woll, niekto by mohol obnovit aj True Blood, kde by bola hlavnou postavou s novym pribehom, kludne novym nazvom :) Najlepsia postava celeho serialu… K netflixovym postavam.. mam ich ovela radsej ako tie nove disneyovske, to sa neda pozerat..

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -