NETFLIXSeriály

Prečo nosí seriálový Daredevil červené okuliare? Odpoveď vás možno zaskočí!

Každá komiksová postava sa odlišuje svojim jedinečným symbolom. U Spider-Mana je to jeho ikonický kostým, u Punishera lebka a u seriálového Daredevila sme sa dočkali červených okuliarov. Tieto symboly väčšinou nemajú hlbší význam, a práve preto si ich fanúšikovia dostatočne nevšímajú. Čo by na to však povedal Matthew Murdock? Má predsa len jeho symbol väčší význam? Prečo práve červené okuliare?

daredevil_

Matthew Murdock nosí symbol v podobe červených Lennoniek; Zdroj: ExploreTalent

Odhalenie

O tom, že okuliare sú pre seriál a postavu dôležité nemusíme ani pochybovať. Kostýmový dizajnér, ktorý pracuje pre seriál, sa vyjadril nasledovne.

“Okuliare boli pre seriálového Matthewa dôležitejšie, ako zvyšok kostýmu”

Ale prečo sú okuliare červené? Sú dve možnosti, ale len jedna bola zatiaľ potvrdená. Červené okuliare môžu znázorňovať pohľad Matthewa na svet. Zatiaľ čo sa navonok prezentuje ako veľmi inteligentný introvert, tak v jeho hlave prebiehajú myšlienky o záchrane NYC od úžerstva a kriminality, v ktorej sa momentálne nachádza. A práve kvôli jeho depresívnym pohľadom na svet mohol preniesť svoje myšlienkové pochody aj na svoj zovňajšok. Druhá možnosť znie jednoduchšie. Tá vraví, že okuliare sú v seriáli len kvôli fanúšikom a hlavne kvôli tomu, že herec Charlie Cox s nimi vyzerá ako Playboy. A my sa s miernym pocitom sklamania dozvedáme, že práve táto možnosť je potvrdená a pravdivá.

Dare

Okuliare sa stali Mattheovým symbolom; Zdroj: BraveGods

Seriál rád mení pravidlá

To, že seriál sa rád odlišuje od komiksov či filmov vie každý. Červené sklíčka na okuliaroch v originálnom Daredevilovi ani neexistovali. O nich sa po prvýkrát začalo rozprávať až v roku 2003, kedy ilustrátor komiksov Alex Maleev začal vykresľovať Matthewa s červenými okuliarmi. Zmena postavy vlastne prebehla bez nejakého určitého dôvodu. Takže nie, Daredevilove okuliare neschovávajú žiadnu skrytú pravdu o tomto superhrdinovi. Ale s určitosťou môžeme povedať, že vyzerajú výborne!

daredevil

Daredevil z 2003 vedel ľudí zaujať; Zdroj: Konbini

Dokázali by ste si predstaviť seriálového Daredevila bez červených okuliarov? My teda rozhodne nie! Tento módny doplnok je už plne spätý s postavou a jednoducho k nej patrí.

About author

I love Pickles
  Related posts
  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  OdporúčameSeriály

  Čo bude v MCU nasledovať po udalostiach filmu Avengers: Endgame?

  RebríčkySeriály

  TOP 10 najsmutnejších momentov v seriáli Rick a Morty

  Pridaj komentár