New, Young, či Dark Avengers – čo znamenajú pre Marvel Cinematic Universe?

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Marvel Cinematic Universe sa nadobro zmení!

No dobre, tešíme sa na všetky, ale samotné spojenie Avengerov bol vždy najväčší highlight. Aj keď názvy nových marveloviek nie sú zaručené, fanúšikovia komiksov zbystreli a môžeme začať špekulovať. Takže pozor na prípadné spoilery ohľadom budúcnosti Marvel Cinematic Universe.

informácie o 4. fáze MCU
Zdroj: hdwallpapers.in

New Avengers

Komiks je vlastne spin-off k hlavnej línii Avengerov. Nie všetci hrdinovia sa chcú registrovať a tým prezradiť svoju totožnosť. Vo filme Captain America: Civil War bolo iba zopár hrdinov, avšak v komiksoch šli proti sebe doslova všetci.

Občianska vojna v komiksoch skončila, lenže problémov bolo kopec a nie vždy mohli hrdinovia zasiahnuť tak, ako potrebovali. Občas treba spraviť veci špinavo. Aj preto vznikli New Avengers. Základní členovia boli Ronin, Captain America (Bucky Barnes), Ms. Marvel, Mockingbird, Spider-Man, Spider-Woman (Drew), Wolverine a vedúci tímu Luke Cage.

Objavili sa tu aj Daredevil či nestabilný boh Sentry. Všetko to pritom boli hrdinovia, ktorí nemajú problém preliať krv.

Zdroj: mocah.org

Čo to znamená pre film v Marvel Cinematic Universe? 

Všetko začína do seba krásne zapadať. Marvel zobral Netflixu svojich Defenders (Luke Cage, Jessica Jones, Iron Fist a hlavne Daredevil) a kúpil Fox. Tým pádom má konečne aj Fantastickú štvorku a X-menov. A všetci herci sa začínajú predbiehať v tom, ako veľmi by chceli hrať v marvelovkách. Dokonca sa množia šumy o kastingoch. Napríklad takého Wolverina by si v Marvel Cinematic Universe rád zahrali Keanu Reeves či Henry Cavill.

Otázne je, či si niektorých hrdinov, napríklad zo seriálov, zahrajú tí istí herci. Určite by sme nemali nič proti. Taký Daredevil (Charlie Cox), Kingpin (Vincent D´Onofrio) či Punisher (John Bernthal) sa podarili takmer dokonalo. Samotný Marvel podsúva info, že ich určite vo filmovej, prípadne TV verzii uvidíme.

new avengers v marvel cinematic universe
Zdroj: kitchendecor.club

Young Avengers

V komiksoch príde mladý muž Nathaniel Richards z budúcnosti. Ten uteká pred Kangom Dobyvateľom, jeho budúcim ja. Namieril si to do Stark Industries, kde bol schopný sprístupniť si A.I. Visiona a nahral si ho do svojho brnenia. A.I. mu vysvetlí, že obsahuje program „Avengers Fail-Safe Program“, ktorý obsahuje mená a totožnosť mladých hrdinov. A každí jeden z nich je príbuzný niektorého z Avengerov.

Pôvodní členovia tímu sú Hulkling (syn mužského Captain Marvel a Skrullovskej princeznej), Patriot (syn afro-amerického Captaina Americu), Wiccan (reinkarnovaný syn Scarlet Witch a Visiona), Hawkeye (dcéra originálneho Hawkeya Kate Bishop), Stature (dcéra Ant-Mana), Kid Loki (po smrti Lokiho uväznili jeho dušu do mladého chalana) a množstvo iných.

marvel cinematic universe Young Avengers
Zdroj: stmed.net

Čo to znamená pre film v Marvel Cinematic Universe? 

Niektorých hrdinov sme už videli, napríklad dcéru Hawkeya Kate. Do toho nesmieme zabúdať, ako rád si Marvel niektoré postavy pre film prispôsobuje. Asi aj preto sa na pohrebe Tonyho Starka objavil chalan z Iron Mana 3 Harley Keener. Kevin Feige nikdy nerobí veci náhodne!

V zozname filmov 4. fázy bol aj film Nova, ktorý môže byť samostatný príbeh s ešte mladším hrdinom ako Peter Parker. A práve ten by mohol Young Avengers nejakým spôsobom rozbehnúť.

young avengers v marvel cinematic universe
Zdroj: ebook3000.com

Dark Avengers

Temných Avengerov založil v komiksoch jeden z hlavných nepriateľov Spider-Mana Norman Osborn (Green Goblin). V komiksoch podstúpil „superzločineckú prevýchovu“ a začal si hovoriť Iron Patriot. Po útokoch Skrullov mu bola udelená vedúca pozícia celého S.H.I.E.L.D.-u, ktorý premenoval na H.A.M.M.E.R. a vzal si pod svoje krídla aj Avengerov. Ale…

Jeho tím Avengerov tvorili superzločinci prezlečení za našich hrdinov. Moonstone (Ms. Marvel), Venom (Spider-Man), Bullseye (Hawkeye), Wolverinov syn Daken (Wolverine). A to nebolo všetko. Aby potlačil anti-mutantskú vzburu, vytvoril aj vlastný tím X-Menov. Tieto dva tímy riešili veci dosť brutálnym spôsobom.

dark avengers
Zdroj: screengeek.net

Čo to znamená pre film v Marvel Cinematic Universe? 

Že od radosti skolabujem! Konečne aj Marvel ukáže niečo temnejšie. A ak sa toto podarí, verím, že dostane šancu aj najkrvavejší tím všetkých čias, ktorým je X-Force.

Špeciálne komando vytvorené Cyclopsom (X-Men), ktorého prestalo baviť zločincov dávať do väzenia. Namiesto toho poverí Wolverina, aby so svojimi magormi kolegami (Deadpool, Psylocke, Archangel, Fantomex) robil to, čo vie najlepšie. Vraždil!

dark avengers v marvel cinematic universe
Zdroj: keycollectorcomics.com

Na ktorý film sa tešíte najviac? Ktorý z nich podľa vás zmení Marvel Cinematic Universe najviac? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: stmed.net, mocah.org

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -