The Dark Pictures: Little Hope dostáva oficiálny dátum vydania. Čarodejnícky horor vyjde na Halloween

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Tentokrát o čarodejniciach

Supermassive Games je nepochybne známe najmä vďaka fantasticky úspešnej exkluzivite menom Until Dawn. Po kladne prijatom príbehovom horore uzavreli autori partnerstvo so štúdiom Bandai Namco a začali pracovať na The Dark Pictures Anthology. V poradí druhý projekt, Little Hope, dostáva dátum vydania… rovnako po druhýkrát.

Už pred pár mesiacmi sme mohli uzrieť prvé zábery, ktoré lákali na čarodejnícky horor v kulisách prekliateho mestečka. Schéma ani koncept sa nijako nemenia (ostatne, ide stále o identickú sériu), akurát tvorcovia rozprávajú iný príbeh.

Vtedy bolo avizované, že Little Hope vyjde počas práve začínajúceho leta, po vzore Man of Medan. Žiaľ, zaúradoval koronavírus a tým pádom museli byť dokončovacie práce odložené a spolu s nimi i orientačný dátum vydania.

Little Hope dostáva príhodný dátum vydania

Aktuálne vydaný trailer predstavuje úplne nové zábery, pričom v samotnom závere sľubuje príchod hry v najadekvátnejšom ročnom období. No a kedy je azda ideálny čas na horory? Predsa na Halloween.

Môžeme preto prezradiť, že 30. 10. 2020 hráči zažijú poriadne rušnú noc. Presne v tento deň sa budú môcť pustiť do desivého príbehu, ktorý mnohé prvky strachu preberá zo série Silent Hill. Koniec koncov, terajší trailer ukazuje hmlu, ktorá hrdinov láka do mestečka Little Hope, kde na nich čakajú pekelné nebezpečenstvá a smrť prinášajúce strasti.

Little Hope dátum vydania 2
Zdroj: freegametips.com

V prípade, že chcete, môžete sa pustiť do hororových potuliek v spoločnosti online kamaráta, prípadne gaučovej partie až piatich ľudí. Každý v takej situácii ovláda jedného z hrdinov, no jednotlivé rozhodnutia ovplyvňujú príbeh všetkých.

Predobjednávkový bonus v sebe zahŕňa skorší prístup k takzvanému kurátorovmu strihu, ktorý vám umožní prežiť udalosti s odlišnými postavami a rozhodnúť sa inak. Tento mód bude dostupný pre všetkých, avšak až tri mesiace po oficiálnom vydaní.

Pri príležitosti druhej hry zo série Dark Pictures autori vydajú špeciálnu edíciu s atraktívnym Steelbook obalom. Tá obsahuje oba tituly i niekoľko zberateľských predmetov. Jej cenovka je momentálne neznáma. Lokálnym distribútorom však zrejme nepotrvá dlho takúto informáciu zistiť a zaradiť špeciálnu edíciu do svojej ponuky.

Ste zvedaví na ďalšiu kapitolu Dark Pictures Anthology? Myslíte, že tvorcovia prekonajú svoje predošlé hry a naservírujú ten najdesivejší horor? Určite nám dajte vedieť v komentároch. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -