Dark Universe bude zahŕňať aj nízko rozpočtové filmy z produkcie Blumhouse! Na čo sa môžeme tešiť?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Budúci týždeň to celé vypukne a štúdio Universal Pictures do sveta vypustí prvý film z Dark Univerza. Múmia sa nepretržite blíži a na hviezdnom zozname sa nachádzajú herci Tom Cruise, Russel Crowe spolu s rastúcimi hviezdami – Sofia Boutella a Annabelle Wallis. Rozpočet je odhadovaný na 125 miliónov dolárov. Tom Cruise si príde na sumu 13 miliónov a dostane taktiež aj nemalú zálohu. Ale ako na tom budú ostatné filmy zo série? Aj pri tých by sa mal rozpočet pohybovať na vysokej úrovni, no nie pri všetkých.

Hollywood Reporter odhalil, že nízko rozpočtový filmový producent Jason Blumprejavil záujem“ o to, aby si zachoval pri niektorých filmoch z Dark Univerza nízke náklady. Tiež je nadmieru jasné, že oproti ostatným „vzdialeným vesmírom“ (DC, Marvel) má Dark Universe obrovskú výhodu. Dokážu na svojich hrdinoch ušetriť nemalé peniaze a hlavne nemusia platiť obrovské honoráre. Pre malý príklad, Disney vyplatil Marvel a LucasFilm za odkúpenie práv neuveriteľných 8 miliard dolárov.    

Dark universe
Rola ako šitá na mieru, zdroj: youtube.com

Ale nie je to isté. Niektoré portály tvrdia, že výdaje Dark Univerza sa budú drasticky zvyšovať. A to je správna chvíľa na príchod Jasona Bluma. Producent je už zasvätený do nového sveta a v priebehu roka produkoval dva nízko rozpočtové filmy pre štúdio Universal – Uteč (2017) a Rozpoltený (2016). Rozpoltený debutoval v januári a celosvetovo si zarobil 276,9 milióna z celkového rozpočtu LEN 9 miliónov USD. Film Uteč prišiel o niekoľko mesiacov neskôr a na filmovom portále Rotten Tomatoes získal neuveriteľných 100% – rozpočet iba 4,5 miliónov a zárobok 241,6 miliónov dolárov.

Akého projektu sa producent Jason Blum chytí ešte zatiaľ nie je isté, ale štúdio na tom už pracuje. Zatiaľ je známe, že Universal potvrdilo príchod režiséra Billa Condona. Ten ukáže svoje zručnosti pri filme Frankenstainova nevesta, ktorú napísal David Koepp. Dátum vydania by mal byť 14. februára 2019 a taktiež vieme, že hlavná herečka by sa mala objaviť už čoskoro. Dlhodobo sa šepká, že by tou herečkou mohla byť Angelina Jolie, ale nemusí to byť tak. Novinky prezradili, že táto herecká hviezda by štúdio stála 20 miliónov. Pravdepodobne je to pre štúdio a nízky rozpočet privysoká čiastka a hlavnú ženskú postavu si zahrá niekto iný.

Dark universe
Johnny Depp ako Invisible man, zdroj: youtube.com

Kto sa ešte ukáže v Dark Universe? 

Ostatné projekty vyzerajú naozaj ružovo. Film Wolfman by mohol byť veľkým úspechom. Dôvodom je herecká hviezda Dwayne Johnson, ktorého si chce štúdio získať do role hlavnej postavy. Ďalej tu máme projekt The Invisible Man, ktorého si zahrá Johny Depp. A nakoniec, Frankensteina stvárni Javier Bardem.

Ako sa to celé vyfarbí sa dozvieme v krátkom čase. Ale ani jeden z vyššie menovaných filmov nevyzerá nato, že by mal mať nízke náklady. V akom projekte sa nakoniec Jason Blum ukáže si budeme musieť počkať. Zaneprázdnenosť je na prvom mieste, pretože jeho spoločnosť Blumhouse Productions pracuje na reboote filmu Halloween. Taktiež nám v tomto roku prinesú dva ďalšie filmy, Amityville: The Awakening a Stephanie. Produkuje aj Očistu 4, Insidious 4 a očakávané pokračovanie filmu Rozpoltený s názvom Glass.

Dark universe
Táto kombinácia nie je vôbec zlá, zdroj: youtube.com

Ako to celé dopadne môžeme len bezhlavo hádať. Veríme však, že všetko dostane svoje rozuzlenie už čoskoro a my sa tak dozvieme, na ktoré filmy sa môžeme začať pripravovať!   

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -