Vstane Dark Universe z mŕtvych? Štúdio Universal sa svojho filmového vesmíru nevzdá!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Tí, ktorí mali veľké nadeje pre Dark Universe zo štúdia Universal, môžu byť mierne sklamaní. Predsa len, štúdio nám sľúbilo niekoľko vynikajúcich filmov a namiesto toho sme sa dočkali len jedného. Múmia bola vypustená ešte minulý rok a katastrofa bola na svete. No teraz dávajte pozor. Niektoré novinky na internete naznačujú, že Dark Universe môže byť na ceste k zmŕtvychvstaniu po veľmi zlom začiatku! Ako je to možné?

Prvá ženská múmia v podaní nádhernej Sophie Boutelly
Zdroj: anoncraft.com

Stretnutie umelca s tímom Dark Universe

Celá nádej vznikla vďaka umelcovi Robertovi Vargasovi, ktorý nedávno pridal na svoj účet veľmi zaujímavý príspevok. Zdá sa, že Vargas mal stretnutie s niektorými osobnosťami štúdia Universal, ktorí majú na starosti to, čo ostalo z Dark Universe… Respektíve nič. Otázkou je, prečo sa stretli a čo od toho očakávať. Nové umelecké diela? Plagáty k nadchádzajúcim filmom? Prečítajte si, čo Vargas napísal pod svoj príspevok na sociálnej sieti Instagram:

„Dnes ráno skvelé stretnutie s neskutočným tímom starajúcim sa o Dark Universe. Ďakujem za pohostinnosť. Teším sa, že budem môcť prispieť do dedičstva štúdia Universal Pictures vlastnou prácou.“

Takže, čo to pre nás znamená? To je naozaj ťažké povedať, ale prinajmenšom sa zdá, že štúdio Universal nie je úplne stotožnené s myšlienkou opustiť tento vesmír. Scenárista Ed Solomon, ktorý mal napísať scenár k filmu Neviditeľný muž, sa môže stále vrátiť. Po tom, ako Múmia vyhorela a sklamala v pokladni, celý príbeh sa mohol časom posunúť vpred. Je totižto pravdepodobné, že štúdio vykonalo potrebnú „rekonštrukciu“ a je pripravené uviesť do výroby niekoľko filmov. Tentoraz so skúsenosťami.

Zdroj: anoncraft.com

Sľubným filmom bola už niekoľkokrát spomínaná Múmia z minulého roka. Pred vydaním vznikali plány, ktoré zahŕňali ďalšie filmy. Bohužiaľ, snímka sa ledva vyšplhala na hranicu 80 miliónov dolárov na domácom trhu, a to aj napriek prítomnosti známych hereckých tvárí (Tom Cruise, Sofia Boutella, Russell Crowe). Celosvetovo si film zarobil chabých 400 miliónov, a to aj vďaka šťastene. Po hrôzostrašných ohlasoch to ďalej ísť nemohlo. Dôležitým faktorom je aj to, že Múmia bola zle kritizovaná a na Rotten Tomatoes dostala hodnotenie len slabých 13%.

Režisér Bill Condon sa chystal začať produkciu k filmu Frankensteinova nevesta, ktorý sa do kín mal dostať vo februári 2019. Síce sa tak kvôli pauze nestane, ale projekt nemusí byť úplne mŕtvy. No štúdio zatiaľ nevie ako postupovať ďalej. Niet sa čomu čudovať, pretože ďalší neúspech by znamenal úplný koniec novovzniknutého vesmíru zo štúdia Universal. Kto vie, čo bude nasledovať. Neostáva nám nič iné, ako sa nechať prekvapiť a sami uvidíme, či to bude príjemné prekvapenie, alebo samotná skaza. Opäť.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah