Ukáže sa tento obľúbený záporák ešte niekedy v budúcich Star Wars projektoch?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Darth Maul a budúce Star Wars projekty

Darth Maul je jedným z najslávnejších záporákov zo série Star Wars. Prvýkrát sme ho mohli vidieť vo filme Hviezdne vojny: Epizóda I – Skrytá hrozba, kde bol hlavným záporákom a kde ako prvá postava predstavil obojstranný svetelný meč. Isté fámy dokonca tvrdia, že sú v prípravách Star Wars projekty, v ktorých by sa mohol Darth Maul znova ukázať.

Darth Maul bol zabitý Obi-Wanom Kenobim v už spomínanom filme. Všetci si mysleli, že ho už nikdy neuvidíme, a že Maul bol len chvíľková postava. Opak bol však pravdou a Maul sa objavil v seriáli Star Wars: Clone Wars, kde sa už ako napoly robotický Maul vrátil a rozhodol sa pomstiť svojmu úhlavnému nepriateľovi Obi-Wanovi. Hon za pomstou trval počas celého seriálu.

Darth Maul Star Wars projekty
Zdroj: gamesradar.com

Opäť sme ho mohli vidieť aj v seriáli Star Wars: Rebels, v ktorom už postarší Maul naďalej bažil po pomste, no zároveň spriadal rôzne iné diabolské plány. Jeho cesta ho doviedla až k starému Obi-Wanovi, ktorý ho po druhýkrát (asi už navždy) zabil. Maula sme však ešte videli, a to vo filme Solo: A Star Wars Story, ktorý sa však odohrával pred udalosťami spomínaného seriálu.

Darth Maul na Disney+?

Po Hollywoode sa šíri fáma, že pre Dartha Maula sú pripravované budúce projekty, v ktorých sa neukáže len ako cameo. Malo by ísť o plnohodnotné role v rôznych seriáloch alebo filmoch. Lucasfilm však zatiaľ nič nepotvrdil. Nedávno boli ale oznámené presunuté premiéry budúcich filmových projektov, a preto je dosť možné, že sa štúdio bude sústrediť v blízkej dobe na seriálovú tvorbu.

Príbeh postavy Darth Maul
Zdroj: space.ca

Tej súčasťou by mohol byť aj spomínaný Darth Maul. Správy hovoria, že by sa mal objaviť dokonca v niekoľkých projektoch. V jednom z týchto projektov by Maul mal mať aj hlavnú úlohu. Špekuluje sa o tom, že by mohlo ísť o príbeh o zločineckej organizácii Crimson Dawn, ktorá bola predstavená vo filme Solo. To by znamenalo aj možný návrat hercov Aldena Ehrenreicha (Han Solo) a Emilie Clarke (Qi’ra).

Čo sa týka Maula ako vedľajšej postavy, mohol by sa ukázať v seriáli o Obi-Wanovi Kenobim. Ak by sa seriál odohrával v období po Maulovej smrti v Star Wars: Rebels, zrejme by sa ukázal v nejakých flashbackoch. Ak však pred ňou, mohol by byť ako plnohodnotná postava. Zatiaľ však štúdio Lucasfilm nič nepotvrdilo a preto ešte Maulova prítomnosť v budúcich projektoch nie je istá.

Videli by ste radi Dartha Maula v budúcich Star Wars projektoch? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -