Premiéra Black Widow prebehne aj na Disney+, poznáme nový dátum vydania

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Toľko sa tomu stránili, no napokon sa tak stane. Štúdio Disney opäť mení svoj plán premiér, vrátane MCU filmov Black Widow a Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings. Ešte pár mesiacov dozadu bolo nemysliteľné, že by veľkofilm od Marvel Studios prišiel aj na streamovaciu službu. Avšak celosvetová pandémia je neúprosná a myšiak Disney musel spraviť adekvátny krok.

Nový dátum vydania Black Widow

Premiéra Black Widow tak prebehne aj na Disney+, oznámený bol nový dátum vydania. Na platformu a do kín zároveň príde už toto leto, 9. júla 2021. Predplatitelia služby Disney+ si však budú musieť priplatiť za Premier Access, ktorý k štandardnému mesačnému poplatku pridá ďalších 30 amerických dolárov. Týmto krokom sa dopracujú maximálne k tomu, že ich film bude o to viac nelegálne sťahovaný.

Dvojmesačný odklad premiéry Black Widow zo 7. mája na 9. júl zapríčinil ďalší domino efekt, ktorý sa týka aj ostatných filmov. Ázijský superhrdina dorazí v snímke Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings o pár mesiacov neskôr, premiéra bola z júla presunutá na 3. september 2021. Dátumy vydania Eternals a Spider-Man: No Way Home našťastie ostávajú naplánované na koniec tohto roka.

Ďalšie presunuté filmy

Presunuté neboli len MCU filmy, ale tiež ďalšie projekty štúdia Disney. Cruella s Emmou Stone v hlavnej úlohe vyjde na Disney+ a v kinách zároveň, rovnako ako Black Widow. Dostupná bude 28. mája 2021, tiež za príplatok Premier Access. Najnovší Pixar animák Luca sa do kín v Spojených štátoch nedostaví vôbec a pôjde priamo na Disney+ bez dodatočných poplatkov. V krajinách bez prístupu k službe (vrátane Slovenska) si ho užijeme aj v kinách 18. júna 2021.

Medzi ďalšie presunuté snímky patria Free Guy, The King’s Man, Deep Water a Smrť na Níle. Nižšie nájdete chronologicky zhrnuté všetky nové dátumy premiér:

  • Cruella – 28. máj 2021 (Disney+ za príplatok)
  • Luca – 18. jún 2021 (Disney+ bez príplatku)
  • Black Widow – 9. júl 2021 (Disney+ za príplatok)
  • Free Guy – 13. august 2021
  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – 3. september 2021
  • The King’s Man – 22. december 2021
  • Deep Water – 14. január 2022
  • Smrť na Níle – 11. február 2022

Aký máte názor na to, že Disney nakoniec pošle Black Widow na Disney+? Váš názor nám napíšte do komentárov.

Zdroj: slashfilm.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -