AKTUÁLNE: Sony oficiálne odhalilo cenu a dátum vydania konzoly PlayStation 5

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

PlayStation 5 Showcase

Microsoft vyložil všetky karty na stôl, takže bolo jednoznačné, že spoločnosť Sony musí skôr či neskôr dorovnať. Nová generácia konzol Xbox vyjde 10. novembra 2020 s nasledovnými cenovkami: Xbox Series X (499,99 €) a Xbox Series S (299,99 €). Treba si však uvedomiť, že menší a lacnejší brat nebude ukrátený iba o diskovú jednotku, ale aj o samotný výkon.

Dve verzie budúcej generácie PlayStation, teda PlayStation 5 a PlayStation 5 Digital Edition, na to idú inou cestou. Digitálna edícia totiž bude okrem absencie diskovej jednotky úplne identická s drahšou verziou. Preto sa dá rešpektovať o niečo vyššia cena, ktorá bola odhalená na dnešnej prezentácii PlayStation 5 Showcase spolu s dátumom vydania.

Cena PlayStation 5

Konzola PlayStation 5 bude stáť £499/$449, na Slovenskom trhu 499 €, takže ide o priamu konkurenciu Xbox Series X. Digitálna edícia príde s cenovkou £359/$399, u nás 399 , teda o stovku drahšia ako Xbox Series S. Výkon síce ostáva rovnaký, no stratíte možnosť využitia fyzických kópií hier. Nakupovať budete musieť výhradne cez digitálny obchod PlayStation Store.

PlayStation 5
Zdroj: venturebeat.com

Dátum vydania PlayStation 5

Nová generácia konzol PlayStation na seba nenechá dlho čakať, na policiach obchodov sa objaví len pár dní po konkurencii od Microsoftu. Spojené štáty, Japonsko, Kanada, Mexiko, Austrália, Nový Zéland a Južná Kórea sa vydania dočkajú už 12. novembra 2020. Spojené kráľovstvo a Európa vrátane Slovenska si musí počkať až do 19. novembra 2020.

PlayStation 5
Zdroj: twitter.com

PlayStation Plus Collection

Ako nalákať hráčov na kúpu PlayStation 5 Digital Edition a predplatného PlayStation Plus? Pripravte sa, prichádza PlayStation Plus Collection. Jedná sa o kolekciu tých najlepších titulov z PlayStation 4, ktoré dostane každý hráč na PlayStation 5 s predplateným PS Plus zadarmo. Medzi tieto tituly patria napríklad God of WarBloodborneFinal Fantasy XVMortal Kombat XUntil DawnThe Last GuardianThe Last of Us RemasteredPersona 5 alebo Resident Evil 7: Biohazard.

Predstavené hry

Počas akcie PlayStation 5 Showcase sme sa dočkali hneď niekoľkých trailerov a gameplay záberov z hier novej generácie. Medzi nimi napríklad Resident Evil Village, Call of Duty Black Ops: Cold War, dlho očakávaná Harry Potter hra Hogwarts Legacy, Spider-Man: Miles Morales a v neposlednom rade pokračovanie God of War, ktoré si zahráme už budúci rok. Vyššie spomenutým hrám venujeme samostatné články.

Tak čo, páči sa vám cena PlayStation 5? Alebo vás túto generáciu viac zaujal Xbox? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: theguardian.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -