Koronavírus zasiahol už aj herný priemysel. Schytali to hry Far Cry 6 a Rainbow Six Quarantine

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Far Cry 6 stratil dátum vydania

Celosvetová pandémia koronavírusu zasiahla už aj herný priemysel. Vývojári aj z tých najväčších štúdií musia pracovať z domu, čo prináša výzvy pre produkciu. Tentoraz na to doplatil francúzsky vydavateľ a vývojár videohier Ubisoft. Ich očakávané tituly Far Cry 6 a Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine boli odložené a dokonca sme sa nedočkali žiadneho presného dátumu vydania.

Počas hovoru s inverstormi Ubisoft oznámil, že vydanie oboch hier bolo posunuté na prvú polovicu ich nasledujúceho fiškálneho roku. Ten začína až v apríli roku 2021. To znamená, že oba tituly by mali vyjsť niekedy medzi aprílom 2021 a septemberom 2021.

Far Cry 6

Šiestu časť obľúbenej série Far Cry sme si mali zahrať už 18. februára 2021 na PC, konzolách aktuálnej generácie, konzolách novej generácie a cloudových konzolách Google Stadia a Amazon Luna. Hlavným protagonistom, ktorého úlohy sa ako hráči zhostíme, bude Dani Rojas. Ten je rodákom z Yary, ktorý bude bojovať za oslobodenie svojej krajiny spod diktátorstva Antona Castilla (Giancarlo Esposito).

“Vitajte v Yare, tropickom raji zamrznutom v čase. Ako diktátor Yary sa Anton Castillo snaží akýmkoľvek spôsobom späť obnoviť národu jeho bývalú slávu, so svojím synom, Diegom, ktorý nasleduje jeho krvavé kroky. Ich nemilosrdný útlak vyvolal revolúciu.”

Superlatív “najväčšia” mapa síce používa každá nová časť série, no aj tentokrát sa má jednať o tú najrozľahlejšiu. Spájať bude džungľu, pláž a hlavné mesto Yary. Zaujímavosťou je, že výber pohlavia hlavnej postavy bude na nás, hráčoch, podobne ako pri hre Assassin’s Creed Valhalla. Príjemnou zmenou bude aj prítomnosť dabingu protagonistu/tky, ktorý/á bude aj súčasťou cutscén.

Rainbow Six Quarantine

Fanúšikovia zabehnutej série Rainbow Six určite čakajú na vydanie nového titulu. Zatiaľ čo Siege je zameraný na PvP, novinka Quarantine bude zameraná na PvE. Tím bude zložený z troch hráčov. Bohužiaľ, toto nie je prvýkrát, čo sa hre odložil dátum vydania. Pôvodne mala vyjsť už počas tohto roka, no v októbri 2019 bola presunutá bez bližšej špecifikácie dátumu.

Ste sklamaní z toho, že dátum vydania Far Cry 6 a Rainbow Six Quarantine bol odložený? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov.

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -