Hra The Last of Us Part II spoznala svoj nový dátum vydania. Kedy si ju zahráme?

Nenechajte si ujsť

Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

Legendárnu PlayStation exkluzivitu The Last of Us netreba nikomu predstavovať. Hra si získala mnoho fanúšikov vďaka skvelému emotívnemu príbehu a prepracovanému gameplayu. Myslím si, že ohlásenie pokračovania nikoho až tak neprekvapilo, keďže hra skončila pomerne otvorene.

Čo ale nikto nečakal je, že jeden z našich aprílových žartov sa stane skutočnosťou. A to ten, že dátum vydania The Last of Us 2 bude oneskorený. Hra mala byť odložená na neurčitý čas z dôvodu obáv z koronavírusu. Nevedelo sa, kedy sa jej vôbec dočkáme. Všetkému je ale inak a štúdio Naughty Dog sa rozhodlo stanoviť presný dátum.

Vydanie hry The Last of Us Part II
Zdroj: elitists-source.info

Prečo sa tak stalo?

Po uniknutých informáciách týkajúcich sa príbehu hry sa Naughty Dog rozhodlo, že nemá zmysel hru naďalej odkladať. Na internete sa objavili spolery, ktoré hovoria o najdôležitejších zvratoch v hre. Vie sa za koho budeme hrať, kto v hre umrie a dokonca aj niečo o konci hry. Ako vždy vravím, pred fanúšikmi nie je možné nič dlho udržať v tajnosti.

Naughty Dog malo obavy, že ak by hra vyšla iba digitálne, tak by sa až tak dobre nepredávala. Po úspechu hry Final Fantasy 7 Remake, ktorá vyšla rovnako, si to ale pravdepodobne rozmysleli. Vývojári z Naughty Dog sa k tomuto zatiaľ nijako nevyjadrili, ale nebol by som prekvapený, ak by to bola pravda.

Zdroj: wccftech.com

Dátum vydania

Kedy sa teda hry dočkáme? Nový dátum vydania The Last of Us 2 je 19. júna 2020. Je veľmi pravdepodobné, že hra bude distribuovaná iba digitálne, keďže sa vývojári snažia o to, aby ju čo najrýchlejšie dostali do rúk hráčov a tak predišli zbytočnému šíreniu spoilerov a nasledovnému pokazeniu zážitku z hry.

Taktiež vieme, že ak hra vyjde aj krabicovo, bude až na dvoch diskoch. To nám svedčí o tom, aká veľká hra je, keďže druhý diel úplne vynecháva multiplayer a sústredí sa iba na kampaň.

Naugty Dog ešte dodáva, že po skončení karantény sa púšťa na tvorbu The Last of Us seriálu, o ktorom si môžete prečítať viac v našom článku.

Prekvapil vás dátum vydania hry The Last of Us Part II rovnako, ako nás? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -