Komiksové XIII Remake dostáva dátum vydania a predvádza i akčnú hrateľnosť

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Najlepšie komiksové FPS sa po dekáde a pol vracia

Francúzsky Ubisoft nám v roku 2003 priniesol viac ako slušnú adaptáciu belgickej komiksovej série s názvom XIII. Titul spadal do žánru first person shooter, pričom rozprával príbeh plný tajných organizácií a rôznych konšpirácií. Najmä unikátne vizuálne stvárnenie urobilo z hry akýsi kult. Jeho fanúšikovia môžu aktuálne oslavovať, nakoľko bol prezradený dátum vydania XIII Remake.

Naprieč desať až pätnásťhodinovou kampaňou ste sa v klasickej hre postavili mnohým protivníkom. XIII však pôsobil ako hrateľný komiksový príbeh, pretože sa v rámci neho neraz rozdeľovala obrazovka na niekoľko častí. Rovnako príležitostne prebehli pred vašimi očami citoslovcia a vo všeobecnosti sa vývojári snažili, aby adaptácia zachytila ducha predlohy.

Koniec koncov, práve v tom tkvela originalita počinu. Žiaľ, podarilo sa voľne adaptovať iba prvých päť príbehov a dej nakoniec zostal bez rozuzlenia. Na vine boli primárne neuspokojujúce predaje, pričom mnohí čakali na pokračovanie, no, žiaľ, nikdy naň nedošlo.

Dátum vydania XIII Remake je za rohom

Ak ste zarytými milovníkmi pôvodnej hry, nové spracovanie vás príliš nepoteší. Vizuálna stránka omnoho menej evokuje komiks. Tvorcovia zo štúdia PlayMagic sa v tomto ohľade výrazne od predlohy pôvodnej adaptácie odklonili. Nie príliš šťastne môžeme skonštatovať, že hra aktuálne pôsobí značne tuctovejšie.

Podľa oficiálneho popisu na Steame nás čaká 43 úrovní, ktoré sú naplnené akciou a rešpektujú herný originál. Minimálne strieľanie pôsobí zábavne, avšak pocit z početného pálenia je otázny, nakoľko sa logicky musela táto súčasť prekopať.

Niektoré pasáže budú, pravdepodobne, mierne upravené a inovované o možnosti v rámci postupu. Stealth by mal byť plne voliteľným variantom, no a mnohí už teraz dúfajú, že príbeh bude lepšie ukončený, prípadne sa v najbližších rokoch dočkáme pokračovania.

XIII Remake
Zdroj: store.steampowered.com

Aktuálne stanovený dátum vydania pripadol na 10. novembra 2020. Komiksová prerábka pritom vychádza na plejáde platforiem. Zakúpiť si ho už teraz môžu majitelia konzol PlayStation 4, Xbox One, vlastníci osobných počítačov a i hybridného zariadenia Nintendo Switch. Cenovka je veľmi príjemne nastavená, nakoľko nejde o plnohodnotný AAA produkt a tak môže byť remake váš za 39,99 €.

Pri tejto príležitosti sa na Steame objavila i klasická edícia, a to za symbolickú cenu 5,99 €. Ak by ste sa teda pred remakom chceli vzdelať v rámci hernej histórie, máte na to ideálnu šancu. Do spomínaného novembra sa vám nepochybne podarí lineárnu záležitosť pokoriť.

Tešíte na sa oficiálny dátum vydania XIII Remake? Zahráte si ešte pred novou verziou klasiku z roku 2003? Určite nám dajte vedieť prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -