David Dastmalchian si tiež zahrá vo filme Oppenheimer. Je posledným pridaným do naozaj silného hereckého obsadenia

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

David Dastmalchian sa pridal k obsadeniu filmu Oppenheimer

Keď sa povie meno Christopher Nolan, spojíme si ho hneď s dobrými filmami. Patrí totiž k najlepším režisérom a jeho filmy sú považované za jedny z najlepších v kinematografickom priemysle. Jeho filmom veľakrát okrem skvelého scenára či efektov pomôžu aj talentovaní herci, s ktorými pracuje. K hereckému obsadeniu jeho najnovšej snímky Oppenheimer, na ktorej momentálne pracuje, sa napríklad pridal herec David Dastmalchian.

Ten sa svojou prvou filmovou rolou dostal rovno na výslnie. Za to môže vďačiť práve spomínanému Nolanovi, ktorý ho obsadil do role v komiksovke Temný rytier. Dastmalchian má teda určite s Nolanom dobrý vzťah, keďže on bol ten, vďaka ktorému mohol prestať robiť divné práce (profesionálny lovec rýb na Aljaške a podobne). Herec preto určite neváhal a s radosťou sa po pätnástich rokoch opäť pridal k filmu, ktorý režíruje Nolan.

David Dastmalchian
Zdroj: looper.com, hollywoodreporter.com, heroichollywood.com

Herec je ale inak známy aj vďaka hraniu vo viacerých komiksových projektoch, okrem teda jeho hereckého debutu napríklad aj v sólových filmoch o Ant-Manovi od štúdia Marvel či v minuloročnom filme The Suicide Squad: Samovražedná misia, ktorý patrí do sveta DC. Minulý rok bol pre neho úspešný, keďže sa ukázal v jednej z hlavných rolí aj vo filme Duna. A na ďalší rok by sme ho mali vidieť až v troch filmoch.

Herec doplnil už tak silné obsadenie

Dastmalchian je podľa správ vraj posledným hercom, ktorý doplnil obsadenie tohto filmu. Jeho rola je ale zatiaľ neznáma. Okrem neho sa však môžeme tešiť aj na hercov a herečky ako Cillian Murphy (J. Robert Oppenheimer), Emily Blunt (Katherine „Kitty“ Oppenheimer), Matt Damon (Leslie Groves), Robert Downey Jr. (Lewis Strauss), Florence Pugh (Jean Tatlock), Benny Safdie (Edward Teller), Josh Hartnett (Ernest Lawrence) či Dylan Arnold (Frank Oppenheimer).

Oppenheimer herci
Cillian Murphy, Emily Blunt, Robert Downey Jr. a Matt Damon; Zdroj: newsfounded.com

V ďalších, ešte neznámych rolách sa ukážu Rami Malek, Dane DeHaan, Jack Quaid, Matthew Modine, lden Ehrenreich, David Krumholtz alebo Kenneth Branagh. Pôjde o prvý film po viac než dvadsiatich rokoch, ktorý Nolan neurobí pod taktovkou štúdia Warner Bros., ale štúdia Universal Pictures. Tí boli totiž jediní ochotní splniť jeho podmienku – film sa nesmie objaviť na žiadnej streamovacej službe ani domácom médiu 100 dní po jeho uvedení v kine.

Scenár k tomuto filmu napíše Nolan sám, pričom sa inšpiruje knihou. Knižnou predlohou mu bude American Prometheus: The Triumph of J. Robert Oppenheimer, ktorú napísali dvaja autori – Kai Bird Martin J. Sherwin. Kniha zožala úspech a v roku 2005 za ňu dokonca aj získali Pulitzerovu cenu. Kto to nepozná, ide o prestížne americké žurnalistické a umelecké ocenenie, ktoré sa udeľuje každoročne, dnes už v 21 kategóriách.

cillian murphy oppenheimer
Zdroj: game-news24.com

Film sa začal nakrúcať v týchto dňoch

Herec je teda zrejme naozaj posledným, ktorý pribudol do toho hlavného obsadenia hercov, pretože film by sa už v týchto dňoch mal podľa niektorých zdrojov nakrúcať. Tento rok sa Dastmalchian neukáže v žiadnom filme, no ako som už spomínal, v roku 2023 bude až v troch. Jedným z nich je Oppenheimer (s premiérou určenou na 21. júla 2023), ďalším horor The Last Voyage of the Demeter a posledným taktiež horor The Boogeyman natočený podľa rovnomennej poviedky Stephena Kinga.

Čo hovoríte na pomyselnú bodku v obsadení filmu Oppenheimer v podobe tohto herca? Bude podľa vás film rovnako úspešný ako predošlé Nolanove filmy?

Zdroj: movieweb.com, hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -