Filmy, ktoré dokážu vznikať aj počas karantény? David F. Sandberg natočil ďalší mrazivý krátky horor

Nenechajte si ujsť

Filip Glezgo
Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

Ľudia milujúci strach si znova prídu na svoje

Rodený Švéd David F. Sandberg už medzi filmovými fanúšikmi nie je žiadny nováčik. Po talentovaných audiovizuálnych projektoch (väčšinou animovaných) z domoviny v Škandinávii sa mu konečne podarilo preraziť aj v samotnej kolíske kinematografie ako takej – v Hollywoode. Stále popritom ale Sandberg ostal verný svojmu obľúbenému žánru: krátky horor.

Jeho druhým celovečerným filmom sa v USA stalo pokračovanie hororovej značky Annabelle zo sveta V zajatí démonov. Známy producenti Eric HeissererJames Wan (V zajatí démonov, Aquaman, Saw) dali tomuto chlapíkovi šancu a on sa jej uchopil so svojou nádejnou víziou.

David F. Sandberg Shazam!
Zdroj: indiewire.com

Aj preto je horor Annabelle 2: Stvorenie Zla zo série o strašidelnej bábike považovaný za ten najkvalitnejší. David F. Sandberg si taktiež vyskúšal aj komixový žáner a v roku 2019 uviedol uvoľnený a zábavný film Shazam!, ktorý do stajne DC priniesol čerstvé osvieženie.

David F. Sandberg – krátky horor

Tento filmár je dosť známy zo svojho Youtube kanálu s názvom: ponyshmasher, kde spolu s manželkou Lottou Losten nahrávajú naozaj všemožné krátke horory. David F. Sandberg sa potom tiež venuje ich samotnému rozboru a analýze, ktorá nám poskytuje rôzne zaujímavé informácie, ktoré začínajúcich filmárov nesmierne inšpirujú.

Či už Lights Out, po ktorom dostal príležitosť natočiť aj svoj úplne prvý celovečerný film z americkej produkcie, alebo aj Shadowed, s ktorým ukázal, že počas karanténnej doby sa snaží byť stále kreatívne aktívny a nepotrebuje k tomu žiadny vysoký rozpočet.

Jeho ďalší krátky horor s názvom Not Alone in Here znova zahrňuje jeho manželku (tej hádam prízraky nikdy nedajú pokoj) a následne po premiére na Youtube uploadol aj jeho komentovaný zostrih, v ktorom vysvetľuje rôzne kamerové techniky a riešenie natáčacích problémov.

Aj keď podľa mňa Not Alone in Here zrovna neoplýva takou kvalitou ako už spomínaný Shadowed alebo perfektný Lights Out, môžeme aj tu vidieť autorov um vykresliť atmosféru a navodiť zimomriavky, ktoré na divákov zaručene fungujú.

Inšpirácia a dôležitý odkaz

Už len ten fakt, že sa David F. Sandberg stále venuje minimálnej rozpočtovej tvorbe iba v jeho vlastných kulisách domu a rôznym poučným a nápomocným videám (napriek svojím kontaktom so zlatou Hollywoodskou smotánkou), z neho robí práve človeka so srdcom na správnom mieste. Dobre si pamätá, kvôli čomu sa mu podarilo preraziť v jeho sne a taktiež sa snaží byť nápomocný pre budúce generácie režisérov.

Bodaj by takýchto autorov bolo viac a nezištne by sa zaslúžili o to, aby aj ich pričinením vyrástli na tomto svete ďalší zaujímavíšikovní filmári. Odporúčam si od tohto človeka pozrieť aj viacero iných veľmi dobre spravených videí a krátkych filmov, ktoré odhaľujú, čo všetko je potrebné urobiť a vytvoriť, aby si divák vedel vaše dielo zapamätať čo najlepšie.

Vystrašil alebo naučil vás niečo krátky horor Not Alone in Here? Zaujímate sa o tvorbu David. F. Sandberga? Dajte nám vedieť do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -