Osobnosti

Prečo sú Marvel filmy tak veľmi zlé? Režisér David Fincher ponúka ostrú kritiku voči populárnemu štúdiu!

Skúsený filmár ponúka nejakú konštruktívnu kritiku voči Marvelu a jeho prístupu ku tvoreniu filmov. Pre mnohých pôjde o veľký šok, nie každý pracujúci v Hollywoode by si totižto dovolil odpísať značku známu ako Marvel. David Fincher si však už v tomto priemysle vybudoval toľko rešpektu, že svoje názory ohľadom filmov môže vyjadrovať voľne a bez následkov. Jeho kariéra sa začala notoricky známou treťou časťou Votrelca. Odvtedy už však stihol obdržať dve nominácie na Oscara, jednu Emmy, Zlatý Glóbus, cenu BAFTA a mnoho ďalších, pričom si stihol vybudovať jeden z najobdivuhodnejších filmových zoznamov. Čo má teda takýto človek proti Marvelu?

Ponúka kritiku i rady

Marvel Studios a jeho rozsiahle MCU aj naďalej dominuje z finančného hľadiska, pričom stále získava pozitívne ohlasy divákov. Preto dáva zmysel, že skúsený filmár ako Fincher nájde problém v montážnej linke štúdia, ktorá bez prestávky vypľúva ďalšie počiny. Kritizuje hlavne to, že štúdio sa viac zaujíma o svoje zisky, ako požiadavky konkrétneho filmára. A ako už fanúšikovia Finchera určite budú vedieť, nedať tvorcovi priestor a nenechať ho využiť svoju kreativitu je najväčší zločin, aký v Hollywoode existuje.

David Fincher o prístupe štúdia Marvel v nedávnom rozhovore povedal toto:

Pozrite, na svete existuje veľká skupina filmárov, ktorí sa cítia, že pri práci pre Marvel by nenašli mnoho naplnenia. Preto si myslím, že ak by sme pre nich dokázali vytvoriť pomyselné ihrisko plné hlbokých, dospelých, zaujímavých, komplexných a náročných príbehov a došli by sme na spôsob, ako ich do nich zatiahnuť, existuje šanca, že by nevzniklo niečo, čo je pozliepané a zošité do troch aktov. Tiež tu nemusí byť niečo, čo má presne ustanovenú dĺžku a cliffhanger. Preto si myslím, že je veľmi vzrušujúca doba.

black panther trailer

Nový trailer na Black Panthera nám včera ukázal silu Marvelu; Zdroj: hdwallpapers.in

Nech už si každý myslí čo chce, úspech Marvelu na čele s Kevinom Feigeom sa popierať nedá. Ani titáni ako Fincher v tomto zmysle neovplyvnia spôsob, akým Marvel tvorí filmy. Aký je však na túto tému váš názor? Boli by ste radi, ak by sa gigantické štúdio riadilo režisérovými radami, alebo vám súčasná situácia vyhovuje?

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Osobnosti

  Režisér Christopher Nolan sa vyjadril k pandémii. Ako sú na tom kiná?

  Osobnosti

  Daniel Craig nikdy nechcel byť James Bond. Akého superhrdinu chcel stvárniť?

  Osobnosti

  Herec Tom Hanks prináša nové informácie o jeho zdravotnom stave. Je mu konečne lepšie?

  Osobnosti

  Koronavírus už aj v Hollywoode. Ktorí herci boli testovaní pozitívne?

  Pridaj komentár