Days Gone 2: „Nikdy nehovor nikdy,“ tvrdí riaditeľ Sony Bend. Ako malo vyzerať pokračovanie?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Koncom minulého týždňa vydal Bloomberg správu, ktorá nám priblížila osud titulu Days Gone 2. Vývojári z Bend Studio, ktoré stojí za prvou časťou, v jednom bode štúdiu Sony navrhli pokračovanie. To bolo zatrhnuté kvôli zmiešaným reakciám hráčov a kritikov. Namiesto toho Sony poverilo skupinu zo štúdia, aby pod drobnohľadom Naughty Dog vyvíjali novú hru zo série Uncharted.

Následkom toho bol odchod niekoľkých, dokonca aj vyššie postavených zamestnancov. Riaditelia štúdia si nakoniec vydobyli vývoj vlastného projektu. To, či sa naďalej pracuje na novej Uncharted hre, známe nie je. Pred odchodom štúdia od projektu bolo všetko ešte len v ranných fázach, na papieri.

Nespokojnosť štúdia Bend s rozhodnutím Sony malo svoje dôvody. Zatiaľ čo jeden tím bol poverený vyvíjať Uncharted, druhá skupina mala tiež pracovať s Naughty Dog na multiplayer hre. Vnútorný chaos nastal kvôli strachu mnohých zamestnancov, že skôr či neskôr by sa Bend Studio stalo súčasťou Naughty Dog.

days gone ixpo 2019
Zdroj: gamespot.com

Zrušené Days Gone 2

Odpoveďou na tieto správy je čerstvý rozhovor šéfa vývoju Days Gone Jeffa Rossa s veteránom Sony Davidom Jaffeom (God of War, Twisted Metal). Ross o samotnom zrušení Days Gone 2 rozprávať nemohol, no priblížil pár detailov ohľadom nápadu na pokračovanie, ktoré predložil Sony. Jeho súčasťou mal byť co-op mód a akýsi zdieľaný svet.

„Od začiatku sme chceli co-op [v Days Gone 1], ale samozrejme musíte robiť ústupky za to, čo nebudete schopní urobiť,“

Jaffe na to naviazal otázkou, či by co-op mód bol implementovaný do pokračovania. Ross odpovedal:

„Je to jedna z vecí, ktorú sme mali v pláne, áno. Bola to myšlienka zdieľaného sveta s kooperatívnou hrou.“

Ross viac nie je súčasťou Bend Studio, no jeho odchod nemal nič spoločné so zrušeným pokračovaním. O aktuálnom stave pokračovania preto hovoriť nechcel, avšak prezradil jedno.

„Na nič nikdy nehovor nikdy, je to proste… možno nie práve teraz.“

Dni pokračovania Days Gone teda nemusia byť úplne spočítané. Zatiaľ čo Rossova otvorenosť ohľadom zrušeného pokračovania znie, ako by už nemalo vzniknúť, nikdy nie je všetko stratené. O všetkých aktualizáciách ohľadom témy vás budeme včas informovať.

Zaujala vás kooperatívna myšlienka hry Days Gone 2? Alebo by ste dali prednosť novému Uncharted titulu? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: ign.com, vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -