The Batman od Matta Reevesa bude hlbokým filmom s traumou vo vnútri. Čo máme od filmu očakávať?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

DC film The Batman sa bude hlbšie zaoberať traumou Brucea Waynea. Odhalil to spoluautor Mattson Tomlin. Nového Batmana si v pripravovanom filme režiséra Matta Reevesa zahrá Robert Pattinson a dočkať by sme sa ho mali v októbri 2021.

Zatiaľ je celá dejová línia zahalená rúškom tajomstva, ale Mattson Tomlin nám predsa len niečo prezradil. Podľa jeho slov bude nadchádzajúci charakter ikonickej DC postavy úplne iný, než na aký sme boli doposiaľ zvyknutí.

Film The Batman
Zdroj: dailymotion.com

Film The Batman od DC Films sa zameria na Waynovu traumatickú minulosť

Okrem Pattinsona sa k hviezdnemu obsadeniu pridali herci Jeffrey Wright ako komisár Gordon, Zoë Kravitz ako Catwoman, Paul Dano ako The Riddler, Colin Farrel ako The Penguin a Andy Serkis ako Alfred. A teraz máme okrem zoznamu hercov aj malú predstavu o tom, čo môžeme od filmu očakávať:

„Myslím si, že Matt Reeves je taký typ filmára, ak sa pozriete na niektoré z jeho diel, či už ide o filmy Let me in, Cloverfield alebo Planétu opíc, ktorý vždy za sebou nechá hlboké emócie. Nikdy to nie je veľká akčná vec. Vždy je vidieť to, že jeho postavy majú dušu.“

Dej nás zavedie na počiatok Batmanovej kariéry

Tomlin toho bohužiaľ nemohol povedať veľa, ale jedno predsa len potvrdil. The Batman nám ukáže Gotham v jeho raných dňoch, kde sa z mladého Brucea Waynea stáva budúci hrdina tohto skazeného DC mesta:

„Budete hľadieť na Batmana ako na niekoho, kto prešiel ťažkou životnou situáciou, a nie ako na známeho komiksového hrdinu. Tento film bude úplne odlišný, než jeho predchodcovia. To je všetko, čo môžem povedať bez toho, aby na mňa bolo nakričané.“

Najväčšou traumatickou udalosťou v živote tejto komiksovej postavy je strata rodičov. Či však bude smrť Thomasa a Marty Waynových zahrnutá do filmu je zatiaľ otázne. No s veľkou pravdepodobnosťou to ovplyvní celý chod nadchádzajúceho príbehu. Ďaľšie informácie k nám dorazia už tento mesiac vďaka virtuálnej udalosti DC FanDome.

Čo hovoríte na príbeh DC filmu The Batman? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť dole v komentároch. 

Zdroj: denofgeek.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -