Ktoré DC filmy majú na svojom konte Oscara? V každom z nich sa nachádza aj Joker

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Ak by v minulosti niekto povedal, že DC filmy nemajú na to získať Oscara, súhlasil by som. K dnešnému dňu by som však nad svojim názorom pouvažoval, pretože na 92. ročníku Udeľovania Cien Akadémie sa prepisovala história, aj vďaka filmu Joker.

Film Todda Phillipsa Joker sa stal štvrtým DC filmom so ziskom tejto prestížnej sošky. A treba poznamenať, že v každom jednom z nich sa vyskytovala aj postava Jokera. Čo nám miestami môže prísť ako paradox, pretože už v minulosti sa hovorilo, že Jokerova cesta do DCEU môže byť mierne komplikovaná. Ako však môžeme vidieť dnes, tvorcovia svoju neľahkú úlohu zvládli.

Najnovší Joker sa stal určite najúspešnejším z nich, čo môžeme vidieť aj na samotnom zárobku. Z rozpočtu 55 miliónov dolárov sa filmu podarilo zinkasovať viac ako 1 miliardu, čím sa stal najlepšie zárobkovým filmom s hodnotením R v histórii kinematografie.

dc filmy scena z filmu joker
Zdroj: youtube.com

Ukázal sa Joker ako úspech pre DC filmy?

Tohtoročné Oscary priniesli veľa prekvapení, medzi ktoré však určite nepatrí umelecké dielo s názvom Joker. Prekvapivé je akurát tak to, že si film odniesol len dve prestížne ocenenia. Uspieť sa mu podarilo v kategóriách najlepšia hudba (Hildur Guðnadóttir) a najlepší herec (Joaquin Phoenix).

Ak vás zaujíma, ktorým DC filmom sa ešte podarilo získať Oscara, budeme sa musieť vrátiť v čase do roku 1989. V tom roku nám režisér Tim Burton priniesol jedného z prvých Batman filmov, v ktorom samozrejme nemohol chýbať ani Joker. O rok na to si film Batman odniesol Oscara za najlepšiu výpravu.

Svoje miesto medzi elitou si určite zaslúžil aj film Temný Rytier, ktorý zrežíroval Christopher Nolan. Tento nezabudnuteľný počin s Jokerom bol v roku 2009 nominovaný v 8 kategóriách, z ktorých dve premenil na sošky – najlepší herec vo vedľajšej úlohe (Heath Ledger) a najlepší strih zvuku.

DC filmy Joker
Zdroj: youtube.com

Posledným filmom je Jednotka samovrahov (2016), ktorý by sme medzi úspechy zaradili len márne. Dôkazom toho je aj nominácia herca Jareda Leta na Zlaté maliny v kategórii najhorší herec vo vedľajšej úlohe. No ak si film zoberieme z tej druhej stránky a nebudeme sa zapodievať hereckými výkonmi, svoje miesto si našli aj medzi filmovou smotánkou. V roku 2017 totiž DC film Jednotka samovrahov získal Cenu Akadémie za najlepší make-up.

Ako teda môžeme vidieť, DC filmy, v ktorých sa objavil Joker, boli vždy niečím výnimočné. Za zmienku však určite stojí aj Superman režiséra Richarda Donnera, ktorému sa v roku 1979 podarilo získať Oscara za najlepšie vizuálne efekty.

Je podľa vás Joker ťažiskom úspechu pre DC filmy? Vaše názory na túto tému nám nezabudnite napísať do komentárov.  

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -