Osobnosti

Prečo by mal Quentin Tarantino podľa dcéry Brucea Leeho “držať hubu”?

Dcéra Brucea Leeho, Shannon Lee, má odkaz pre Quentina Tarantina, režiséra nového filmu Vtedy v Hollywoode… Jeho deviate režisérske dielo nám ukázalo koniec zlatej éry amerického filmárstva, a to naozaj unikátnym štýlom. Novinka je jeho spôsobom, ako vzdal hold dávno strateným časom, vďaka ktorým sa sám zamiloval do kinematografie. Prečo sa to teda nepáči potomkovi legendárneho Brucea Leeho? Poďme sa pozrieť na to, prečo by mal Tarantino “držať hubu”.

vtedy v hollywoode

Zdroj: usatoday.com

Dcéra Brucea Leeho má odkaz pre Tarantina…

Príbeh nás zavedie do roku 1969 v meste anjelov, srdcom búrlivého šoubiznisu. Našimi hlavnými postavami sú Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) a Cliff Booth (Brad Pitt) – televízny herec a jeho dlhoročný kaskadér. Okrem nich sa vo filme objavujú aj Sharon Tate (Margot Robbie) a ďalší.

Jedným z tých “ďalších” je Bruce Lee, ktorého si v novej tarantinovke zahral herec Mike Moh. Práve on je centrom nepríjemnej potýčky medzi režisérom a Shannon Leedcérou legendárneho herca / majstra bojových umení.

shannon lee bruce lee

Zdroj: thefamouspeople.com

Shannon Lee už dávnejšie zverejnila svoj nesúhlas s tým, ako Tarantino v príbehu vyobrazil jej otca. Nepáčilo sa jej, že dostal namyslený a arogantný podtón, čo je podľa Shannon úplne nerealistické a bez rešpektu. Navyše jej vadí, že ju režisér pred zahrnutím Brucea Leeho do filmu najprv nekontaktoval.

Quentin Tarantino na nespokojnosť Shannon Lee reagoval tým, že si stál za svojou pravdou. “Spôsob, akým rozprával, to som si len tak nevymyslel, počul som, že taký naozaj bol,” povedal režisér/scenárista. Podľa všetkého pri tvorbe dialógu vychádzal z životopisu jeho ženy Lindy Lee.

Quentin Tarantino končí

Zdroj: usatoday.com

Shannon opäť reagovala a Tarantinovi odkázala, že by “mal držať hubu.” Pokračovala: “To by bolo fajn. Alebo by sa mohol ospravedlniť a povedať: ‘Naozaj neviem, ako sa Bruce Lee správal. Napísal som to tak len kvôli svojmu filmu. To ale neznamená, že taký bol naozaj.'”

“Tarantino si môže Brucea Leeho vyobraziť tak, ako chcel, aj to spravil. Avšak, je trochu neúprimné tvrdiť: ‘Nuž, bol taký naozaj, ale toto je fiktívny film, takže vám to môže byť jedno.'”

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Na koho strane v tejto hádke stojíte vy? Vaše názory na vec nám napíšte do komentárov.

Zdroj: movieweb.com, variety.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Osobnosti

  Režisér Christopher Nolan sa vyjadril k pandémii. Ako sú na tom kiná?

  Osobnosti

  Daniel Craig nikdy nechcel byť James Bond. Akého superhrdinu chcel stvárniť?

  Osobnosti

  Herec Tom Hanks prináša nové informácie o jeho zdravotnom stave. Je mu konečne lepšie?

  Osobnosti

  Koronavírus už aj v Hollywoode. Ktorí herci boli testovaní pozitívne?

  Pridaj komentár