Vieme dátumy vydania všetkých DCEU filmov. Na ktoré z nich si počkáme o niečo dlhšie?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Do DCEU prichádzajú radikálne zmeny a niektoré dátumy vydania sa pozmenili. Ako sme už niekoľkokrát avizovali, koronavírus poznačil svet kinematografie na nepoznanie a väčšina našich obľúbených filmových titulov muselo byť odložených.

Výnimkou nie je ani komiksový DC, ktorý má na svojom zozname niekoľko zaujímavých a očakávaných filmových titulov. No ako to s nimi vyzerá a koľkých z nich sa dočkáme v pôvodnom dátume vydania?

DCEU oznámilo nové dátumy vydania ich filmov

Warner Bros. si počkalo a ako posledné popredné filmové štúdio oznámilo nové dátumy všetkých filmov. Niektoré z nich ostali nepoškvrnené, ale nájdu sa aj také, ktoré bohužiaľ tak skoro neuvidíme.

filmy so ženskou hlavnou úlohou wonder woman 1984
Zdroj: geektyrant.com

Wonder Woman 1984

Film si zatiaľ ponechal svoj presunutý dátum vydania, takže by sme sa ho mali dočkať 14. augusta 2020. Aj keď nie je možné predvídať priebeh pandémie, zdá sa, že tvorcovia vo všeobecnosti dúfajú, že letom sa to skončí a ľudia sa vrátia do kín.

Takýto scenár je podľa všetkého až príliš hazardný, ale Warner Bros. pravdepodobne nechce prísť o jeden zo svojich potenciálnych trhákov leta. Ale vzhľadom na to, že konkurenčný Marvel presunul Black Widow až na november, sa takéto niečo očakávalo aj od DC filmu Wonder Woman 1984.

The Suicide Squad

Režisér James Gunn si môže vydýchnuť, pretože ako jeden z mála stihol film natočiť ešte pred vypuknutím pandémie. Takže ho prakticky obmedzenia v roku 2020 nijako nezasiahli a strihači môžu pracovať aj z domu.

Gunn naznačil, že na post-produkcii sa pracuje aj v krízových časoch a film by mal zasiahnuť kiná niekedy v auguste 2021. Či sa tak stane zatiaľ netušíme, ale ak sa dovtedy situácia zlepší, túto novinku si budeme môcť s určitosťou vychutnať na striebornom plátne.

the batman koronavírus
Zdroj: thelatch.com.au

The Batman

Bohužiaľ, nový netopierí muž sa tak skoro neukáže a režisér Matt Reeves musel pozastaviť natáčanie už v jeho štvrtine. Celý proces výroby bol pozastavený v marci a natáčanie by sa malo dať do pohybu už budúci mesiac. Čo je samozrejme nereálne, ale držíme palce.

V dôsledku toho sa Warner Bros. rozhodlo posunúť film The Batman o 4 mesiace a ešte predtým vydajú životopisný film, v ktorom sa objaví herec Tom Hanks ako legendárny Elvis Presley. Okrem iného, The Batman je inšpirovaný komiksovým príbehom „The Long Halloween“ a október 2021 znie ako tematický dátum vydania.

Black Adam

Dwayne Johnson nám už stihol oznámiť, že začal trénovať do novej komiksovej postavy, ale ako je tomu dnes? Produkcia bola kvôli koronavírusu presunutá a natáčanie by sa malo začať až v auguste alebo septembri.

Warner Bros. stále dúfa, že aj napriek menšiemu oneskoreniu natáčania sa film ukáže v pôvodnom dátume vydania. Ten bol jasne daný a Black Adam by mal premiérovať v kinách 23. decembra 2021.

DC Super Pets

Animačné štúdiá zareagovali na nový koronavírus veľmi rýchlo a začali pracovať z domu. Aj z toho dôvodu sa pôvodný dátum vydania nového animovaného filmu od DC nezmení.

Problémom však je internetové pripojenie, ktorého preťaženosť môže tvorcom spôsobiť problémy. Sťahovanie obrovských súborov alebo iných potrebných materiálov môže byť značne pomalšie ako normálne, ale Warner Bros. myslí pozitívne. Aj preto sa filmu DC Super Pets dočkáme v máji 2022.

flash
Zdroj: hdwallpapers.in

The Flash

Tu sa nejaké obrovské zmeny neudiali a komiksový Flash, ktorého si samozrejme zahrá Ezra Miller, sa odložil iba o jeden mesiac. Nový dátum vydania tak padol na 3. júna 2022.

Pred-produkcia bude vraj prebiehať z domu. Warner Bros. verí, že aj tu bude šťastena stáť na ich strane a distančné obmedzenia budú čoskoro zrušené. Predchádzajúci dátum vydania bol blízko MCU filmu Captain Marvel 2, ale pri tomto novom vidia tvorcovia väčší potenciál na úspech.

Shazam! 2 

Film režiséra Davida F. Sandberga bol presunutý späť na november 2022. Takáto skvelá správa nás určite teší a štúdio si začalo uvedomovať menšie riziká. Oficiálne sme sa mali filmu Shazam! 2 dočkať v apríli, ale v tom čase by musel čeliť neľahkej konkurencii Marvel filmov ako Spider-Verse 2 a Black Panther 2.

Aquaman 2

Na záver tu máme šťastný koniec, pretože vodník Jason Momoa plánuje svoj pôvodný príchod. Film zažije premiéru v decembri 2022, ale situácia sa môže zmeniť. No podľa všetkého Warner Bros. zachová vianočný dátum vydania. Predsa len, Aquaman z roku 2018 premiéroval na Vianoce a zarobil krásnych 1,1 miliárd dolárov.

Ako teda môžeme vidieť, niektoré filmové projekty nový koronavírus poznačil, iné zase nie. V celkovom hľadisku to s DCEU filmami nevyzerá až tak zle a nové dátumy vydania sú prijateľné. Ak sa však niečo zmení, nikam neodchádzajte, pretože všetky novinky sa vám budeme snažiť priblížiť včas.

Čo hovoríte na nové dátumy vydania všetkých DCEU filmov? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -