Ako si pozrieť celý DC Extended Universe (DCEU) v chronologickom poradí?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

DC Extended Universe (DCEU) v chronologickom poradí

Dnes sa spolu pozrieme na kompletný DC Extended Universe (DCEU) v chronologickom poradí vrátane všetkých filmov a pripravovaných projektov. My teda nezačneme tam, kde to pred ôsmimi rokmi celé odštartovalo. Pozrieme sa na to z tej príbehovej stránky, ako plynul v DCEU čas. Od zrodenia Wonder Woman na ostrove Themyscira až po súčasnosť!

V zozname nájdete len filmy, ktoré sú oficiálnou súčasťou DC Extended Universe. Teda napríklad trilógia Temný rytier od Christophera Nolana, Green Lantern s Ryanom Reynoldsom alebo Joker (2019) do tohto univerza nepatria. To odštartoval v roku 2013 režisér Zack Snyder, ktorý ho viedol s víziou trilógie Justice League.

DCEU
Zdroj: screenrant.com

DCEU tiež otvorilo brány do multiverza, keď sa Flash (Ezra Miller) ukázal počas seriálovej udalosti Crisis on Infinite Earths. Toto cameo však vidieť nepotrebujete, pretože filmové multiverzum otvorí až film The Flash (2022). Ten akýmsi spôsobom reštartuje, alebo minimálne poriadne premieša DCEU. Dovtedy môžete rozšírený filmový vesmír DC sledovať v nasledovnom poradí:

  • Wonder Woman
  • Wonder Woman 1984
  • Muž z ocele
  • Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti
  • Jednotka samovrahov (Suicide Squad)
  • Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn (Harley Quinn: Birds of Prey)
  • Justice League / Zack Snyder’s Justice League
  • Aquaman
  • Shazam!

Samozrejme, niekoľko filmov obsahuje flashbacky, takže sa pri niektorých scénach poradie premieša. Napríklad Wonder Woman má scény zo súčastnosti, ktoré sa odohrávajú po Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti. Nižšie nájdete zoznam nadchádzajúcich projektov, ktoré zatiaľ nepoznáme v chronologickom poradí.

Pripravované DCEU projekty

*filmy sú vyznačené tučným písmom

Na ktorý z pripravovaných DCEU filmov sa tešíte najviac? Vaše názory nám napíšte do komantárov!

Zdroj: gamesradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -