Hororová hra Dead by Daylight konečne ponúkne cross-platform multiplayer

Nenechajte si ujsť

Jedna z najpopulárnejších hororových hier ponúkne po 4 rokoch existencie multiplayerový crossplay. Dead by Daylight bola kedysi najpozeranejšou hrou na Twitch.tv a dnes, v odstupe niekoľkých rokov, sa dostáva opäť do povedomia. Okrem spomínaného crossplayu sa dostaneme aj k zdieľanému progresu. Ako bude fungovať?

Zdieľanie progresu v Dead by Daylight už čoskoro

Firma Behaviour Interactive, ktorá stojí za zrodom Dead by Daylight oznámila, že už v septembri sa môžeme tešiť na zdieľaný progres medzi platformami. Bude to fungovať tak, že sa zaregistrujeme do Behavior účtu (ktorý zatiaľ neexistuje) a naše achievmenty, predmety a podobne budeme môcť zdieľať na viacerých zariadeniach. Čiže ako keby sme za jeden účet hrali všade.

Dead by Daylight
Zdroj: backtothegaming.com

Fungovať to však nebude úplne. Prečo? Príde totižto len na platformy PC, Stadia a Nintendo Switch. To, či najväčšie herné platformy – Xbox a PlayStation dostanú v budúcnosti takúto vymoženosť, zatiaľ nie je známe. No podľa vývojárov to momentálne nie je možné. Osobne si myslím, že samotní vývojári by zdieľanie progresu radi uvideli aj na týchto platformách, no Sony a Microsoft im to zatiaľ nedovoľujú.

Je možné, že nedostaneme všetko

Je dosť možné, že v rámci progresu, ktorý budeme môcť zdieľať po viacerých platformách, sa nedostaneme k úplne všetkým veciam. Budú za to zrejme môcť rôzne licenčné obmedzenia. To znamená, že ak máte nejaký predmet, ktorý bol dostupný len pre Switch, taktiež ho budete môcť využiť len tam. Avšak nechajme sa prekvapiť.

Dead by Daylight
Zdroj: eneba.com

Crossplay v nedohľadne

Taktiež sa dozvedáme to, že už čoskoro by sme sa mohli dočkať crossplayu – to znamená, že v jednom lobby by sme mohli hrať s kamarátmi, ktorí hrajú na PC ale aj na mobile, PlayStation alebo ostatných platformách, kde sa Dead by Daylight nachádza.

Tento prvok totižto bude narozdiel on zdieľaného progresu dostupný úplne všade. Avšak momentálne nám štúdio Behaviour Interactive neprezradilo, kedy sa crossplayu dočkáme. Oznámili len, že to bude naozaj skoro, a my teda dúfame len v to, že to bude ešte pred zdieľaným progresom.

Páči sa vám crossplay v hrách? Myslíte si, že hráči na počítačoch majú lepšie podmienky na hranie ako tí na ostatných platformách?

Zdroj: pcgamer.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -