Marvelu sa splnili najšialenejšie sny. Deadpool roztrhá rekordy a dosiahne neuveriteľné tržby

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Deadpool 3 roztrhá rekordy

Aktualizácia 21. 06. 2024: Nie je žiadnym prekvapením, že okolo filmu Deadpool & Wolverine vybudovali masívne nadšenie fanúšikov, ktoré štúdio Marvel neustále podporuje. So svojim jediným kúskom z ich hlavného univerza lákajú do kinosál nemalé množstvo divákov. Na konkrétnejšie čísla sa pozrel ScreenRant a ide o poriadne prekvapivé sumy, s ktorými je jasné, že tretí Deadpool roztrhá rekordy.

Portál sa pozrel na množstvo predaných a stále predávaných lístkov podľa služby Fandango. Pomocou nich sa dalo jednoducho vypočítať, že film mieri už počas otváracieho víkendu na hranicu 200 až 239 miliónov dolárov. Vysoké číslo samo o sebe ešte viac podčiarkujú prirovnania s inými vo veľkom navštevovanými filmami tohto roka.

Očakávaná druhá Duna, ktorá sa považuje za masívny úspech, priniesla za prvý premiérový víkend 82,5 milióna. To znamená, že Marvel kúsok ju prekoná takmer trojnásobne. Godzilla a Kong priniesli 80 miliónov.

Deadpoolove číslo je ešte viac prekvapivé, keď zoberieme do úvahy, že ide o film s R-kovým hodnotením a teda prístupnosťou od 17 rokov. Napriek tomu išlo pre štúdio určite o vhodný krok, pretože takto nebude mať problém prekonať v celkových zárobkoch miliardu dolárov.

variant deadpoola
Zdroj: TMDB

Pôvodný článok

Marvel s tohtoročným filmom urobil poriadne riskantný krok a čoraz viac je jasné, že sa vyplatil. Z ich filmového vesmíru prinesú jediný film, ktorý má R-kové hodnotenie, teda prístupnosť od 17 rokov. Portál IGN však hlási, že Deadpool & Wolverine už teraz trhajú rekordy a dokázali niečo, čo sa žiadnemu inému filmu s R ratingom nepodarilo.

Film má prísť do kín až v druhej polovici júla, no americké kiná už počas pondelka spustili predpredaj lístkov. Zastrešuje ich primárne spoločnosť AMC Theaters, ktorá prichádza s prekvapivými vyhlásením. Ich generálny riaditeľ Adam Aron v príspevku na sociálnej sieti zverejnil, koľko lístkov už bolo predaných.

Neuveriteľné množstvo predaných lístkov

Svoje miesta v kinosálach si rezerovalo za dva dni až 200 000 návštevníkov. To dáva predpokladaný zárobok (už teraz, dva mesiace pred premiérou) medzi 7 a 8 miliónmi dolárov. Už teraz sa jedná o najlepšie predávané lístky na R-kový film. Prekonáva dokonca aj Jokera či Oppenheimera.

Štatistiku dopĺňa aj portál ComicBook, ktorý hovorí, že za jeden deň sa podaril aj ďalší rekord. Dvojica superhrdinov dokázala predať za prvý deň viac lístkov ako bolo predaných na ktorúkoľvek inú premiéru počas 2024. A keďže sme tento rok dostali dlho očakávanú druhú Dunu, úspech možno považovať za o to významnejší.

Risk sa Marvelu vypláca

Film má v každom prípade hromadu lákadiel. Ryan Reynolds ho robí nielen ako tretí film s Deadpoolom, ale navyše jeho prvý vstup do MCU (ktoré má zachrániť). Pridáva sa aj fanúšikmi milovaný Hugh Jackman ako Wolverine a uvidíme viacerých starých-známych členov X-Menov aj hercov z predošlých ér Marvel filmov.

Navyše bola rozbehnutá silná reklamná kampaň, ktorá je v správnom deadpoolovskom humore. Neraz sa na nej podieľajú aj herci samotní, čo len zvyšuje nadšenie u fanúšikov. V poslednom rade ide o prvý MCU film s vyššou vekovou prístupnosťou a ich jediný film v roku 2024.

Čo hovoríte na to, že Deadpool & Wolverine trhá rekordy v predaji lístkov pre rok 2024 aj celkovo pre R-kové filmy? Tiež netrpezlivo čakáte na spustenie predpredajov, aby ste si uchmatli lístky aj u nás? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: screenrant.com; ign.com; comicbook.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -