Filmová adaptácia obľúbenej mangy Death Note od Američanov k nám dorazí už onedlho. Pozrite si prvý teaser trailer!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Netflix si pre nás tento rok pripravil poriadnu novinku. Cez leto totiž oživia svetový fenomén. Death Note sa po dlhých rokoch vráti, avšak nebude to len tak obyčajný návrat. Tvorcovia si pre nás pripravili americkú adaptáciu, ktorá sa konečne ukázala s prvým teaser trailerom!

Death Note film zatiaľ vyzerá naozaj sľubne!

Slávna japonská manga, ktorú napísal Tsugumi Ohba a Takeshi Obata, v roku 2006 dosiahla obrovského úspech. Anime Death Note trhalo rekordy a stalo sa jedným z najlepších a najznámejších v histórii. Od tej doby sme mohli naraziť na pár filmov z Kirovho sveta a dokonca sa ukázal aj jeden seriál. Všetky tieto počiny majú na svedomí Japonci, k dnešnému dňu je tomu ale koniec! Američania a Netflix sa totižto rozhodli stvoriť vlastný film a vyzerá to naozaj zaujímavo.

L, Light a Ryuk z roku 2006; zdroj: nerdist.com

Ak by ste mali takúto moc, koho by ste sa rozhodli zabiť? Kto prežije a kto zomrie? Americká produkcia musela dlhý čas skúmať tieto myšlienky, aby sa im podarilo aspoň z časti uspieť a nepošpiniť meno legendárnej mangy. Death Note ma po celom svete určite veľkú skupinu fanúšikov, ktorá sa už nevie dočkať. Ale máme sa vôbec na čo tešiť? Dobre vieme ako to vždy dopadne, keď Američania prevezmú adaptáciu od Japonska. Pevne však verím, že Light a L sa už nemôžu dočkať a opäť uvidíme poriadny boj dvoch nadpriemerných „ľudských bytostí“.

Dočkáme sa poriadneho súboja aj tentokrát?; zdroj: youtube.com

Aké mená sú napísané v denníku scenári?

Réžie sa chopil Adam Wingard, ktorého môžeme poznať napríklad z filmu Blair Witch (2016). Herecké obsadenie je naozaj kvalitné a zahŕňa hviezdy ako Nat Wolff (Paper Towns), Margaret Qualley (The Leftovers), Lakeith Stanfield (Get Out), Paul Nakauchi (Piráti z Karibiku: Na konci sveta), Shea Whigham (American Hustle) a Willem Dafoe (V tieni upíra).

Režisér vo svojom minuloročnom prejave prehlásil veľmi zaujímavý výrok. Svoju adaptáciu prirovnal k Nolanovej trilógii Temného rytiera. Taktiež naznačil, že ak by film uspel, bol by to pre Netflix obrovský krok vpred. Dokonca si myslí, že by film mohol konkurovať aj tým najlepším, ktoré sme mali možnosť vidieť na filmovom plátne.

„Myslím si, že postavy sú rovnaké a snažíme sa s nimi zaobchádzať veľmi opatrne. Pripadá mi to celkom rovnaké, ako keď Nolan tvoril trilógiu Batmana. Kľúčom k úspechu bude vyhnúť sa štýlom anime ako je napríklad Speed Racer a Dragon Ball, a namiesto toho priniesť skutočne myseľ zdrvujúci príbeh. Pri Death Note som sa určite snažil, aby to malo naozaj živý a drsný vzhľad. A všetko dotvoríme tak, že to bude môj najlepší film vôbec. Nemôžem sa dočkať!“

O tom, či sú jeho slová pravdivé sa môžete presvedčiť v spomínanom teaser traileri, ktorý určite stojí za pozretie:

Premiéry sa dočkáme už 25. augusta 2017. Dovtedy u nás určite nájdete viac informácií o prichádzajúcom filme Death Note. 

ZDROJNETFLIX

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -