Netflix dostal druhú šancu v adaptácii Death Note. Tentokrát sa o ňu postarajú tvorcovia Stranger Things

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Bratia Dufferovci, Matt a Ross, nedávno oznámili vznik novej produkčnej spoločnosti s názvom Upside Down Pictures. A takéto výnimočné odhalenie prinieslo skvelú novinku. Netflix a tvorcovia ich najlepšieho seriálu Stranger Things sa spoločne púšťajú do úplne novej hranej seriálovej adaptácie známej japonskej mangy/anime Death Note.

Mangu Death Note napísal Tsugumi Ohba a ilustroval Takeshi Obata. Nové zväzky vznikali medzi rokmi 2003 až 2006. Obľúbenosť mangy rozrástla do takých rozmerov, že ešte v roku 2006 začalo vychádzať anime Death Note. Všetkých 37 častí zrežíroval Tetsurō Araki, ktorý taktiež pracoval na anime Attack on Titan a dokonca bol režisérom nedávneho anime filmu Bubble od Netflixu.

Death Note Netflix
Zdroj: browsecat.net

Netflix dal do vývoja hraný seriál Death Note

Príbeh je drvivej väčšine fanúšikov japonského anime známy, no tento výnimočný počin poznajú aj nezainteresovaní diváci po celom svete. Light Yagami navštevuje strednú školu, v ktorej areáli pod oknami nájde malý čierny denník. Veľmi rýchlo zisťuje, že denník disponuje nadprirodzenými schopnosťami a dokáže zabíjať.

Do sveta ľudí čoskoro zavíta pravý majiteľ denníka, Boh smrti Ryuk, a s jeho pomocou začnú obaja očisťovať Japonsko od tých najhorších zločincov. Nezvyčajnú situáciu si všimne aj záhadný detektív známy ako L, ktorého cieľom je vypátrať skutočnú identitu vraha vystupujúceho pod menom Kira.

dufferovci spin-off
Zdroj: cnbc.com

Seriál vznikne pod záštitou novej produkčnej spoločnosti Upside Down Pictures, ktorú bratia Dufferovci opísali ako „miesto príbehov, ktoré sa stali ich životnou inšpiráciou, kde sa obyčajné stretáva s neobyčajným a kde srdce víťazí nad cynizmom“.

Dvojica nedávno vydala 4. sériu Stranger Things, ktorá je momentálne na vrchole „najpopulárnejšieho anglicky hovoriaceho seriálu“ v histórii Netflixu. Už to nám dáva do povedomia, že hraný seriál Death Note by nemusel dopadnúť ako jeho filmový predchodca a Netflix tentokrát vsadil na ostrieľaných tvorcov. Ďalšie podrobnosti o seriáli zatiaľ nepoznáme.

Tešíš sa na nový hraný seriál Death Note, o ktorý sa opäť postará Netflix? Názor nám môžeš napísať dole do komentára.

Zdroj: verge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -