Death Stranding 2? Norman Reedus tvrdí, že áno

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Správy prišli od samotného Sama Porter Bridgesa

Hideo Kojima je velikán herného priemyslu a legenda na poli naratívnej štruktúry i réžie filmových scenérií v rámci tohto zábavného audiovizuálneho média. Možno zmieniť, že jeho doteraz posledný projekt spôsobil solídnu kontroverziu a rozdelil hernú komunitu na dva masívne tábory. Death Stranding 2 je ale aj napriek rôznorodým názorom v hľadáčiku mnohých, pričom aktuálne sa zdá, že na druhý diel skutočne dôjde. Kto túto správu aspoň sčasti potvrdil?

Áno, na margo akčného survival titulu s výrazným príklonom k explorácii toho bolo povedané skutočne mnoho. Niektorí hráči ho dodnes nenávidia a hania, iní ho milujú vďaka konštantne sa rozširujúcim možnostiam, príbehovej línii a zapracovaniu akčnej zložky pomedzi transportačný základ tvoriaci jadro celej gameplay zložky.

Správa prišla priamo od predstaviteľa hlavnej úlohy Death Stranding a hviezdy seriálu The Walking Dead, Normana Reedusa. Ten pre brazílsky IGN potvrdil, že diskusie o pokračovaní už prebiehajú a podľa neho skutočne vznikne ambiciózny sequel. Komunikácie údajne prebiehajú ale titul zatiaľ neprešiel do produkčnej fázy.

Death Stranding 2 a jeho podoba

S Hideom Kojimom je to ale tak trochu náročné. Tento režisér a scenárista v jednej osobe si primárne robí, čo v danom momente chce. A aktuálne hľadá najmä kreatívnu voľnosť. Tú mu spoločnosť Sony svojho času ponúkla, nakoľko verila zručnému tvorcovi a predpokladala, že sila jeho mena zaistí výborné predaje.

Ostatne, jeho meno stálo za legendárnou špionážnou ságou Metal Gear Solid, ktorá je dodnes obrovským fanúšikovským kultom (La-li-lu-le-lo). Avšak predaje jeho akčného survivalu neboli ani zďaleka pre japonského giganta uspokojujúce. Takže Norman Reedus si síce môže myslieť (zrejme aj dúfa), že sa na Death Stranding 2 pracuje, no realita môže byť niekde úplne inde.

Na druhej strane je ale možné, že prostredníctvom rozsiahleho videa predstavená Director’s Cut edícia bola vykúpením za prípadné pokračovanie v produkcii Sony. Kojima sa totiž vyhranil voči tomuto pomenovaniu, keďže predošlá verzia obsahovala všetko, čo tam chcel mať. Bolo teda zrejmá, že DC vydanie je hlavne požiadavkou samotného Sony. Hovorí sa ale i to, že Kojima prinesie projekt pod taktovkou Microsoftu a je otázne, či by stíhal pracovať na dvoch tituloch súčasne.

Treba brať do úvahy, že je to už takmer šesťdesiatročný pán a nepochybne nedokáže pracovať s efektivitou svojej druhej alebo tretej životnej dekády. A aby toho nebolo málo, nedávno ho zaujal logický titul s príklonom k ohýbaniu času 12 Minutes, po ktorého dohraní prehlásil, že by rád spravil adventúru. A aj to by mohlo byť zaujímavé, aj keď by pravdepodobne nešlo o veľký AAA projekt, keďže tento žáner už nie je takpovediac trend.

Podoba pokračovania?

V prípadnom pokračovaní nastoleného príbehu však môže sám Kojima vidieť veľkú slobodu. Minimálne ako tvorca, ktorý chce nejakým spôsobom experimentovať alebo pracovať na unikátnych projektoch. Jeho hra, respektíve jej záver, je totiž koncipovaný tak, že sequel môže byť o čomkoľvek.

A to teraz rozhodne nepreháňam. Pochopiteľne, záver viac ako tridsaťhodinového príbehu vám tu neprezradím, no mali by ste vedieť, že sám Hideo Kojima si v ňom šikovne nechal otvorené dvierka a tým pádom môže pokračovať akokoľvek. Chcel by striktnú akciu? Môže ju mať. Adventúra, logická hra alebo pokojne i bujará platformová záležitosť (prosím, nie)? No, jednoducho áno, je to možné.

Death Stranding 2 sú jednoducho obrovské autorské možnosti, ktoré sa dajú využiť rôznymi spôsobmi a k vyrozprávaniu rôznych príbehov. Vlastne, sequel ani nemusí niesť názov Death Stranding. Je pritom pravdepodobné, že nepôjde hrateľnosťou o podobnú záležitosť, keďže tá je podmienená naratívnej línii špecifickej prvotiny. Čiže určité práce na druhom diely prebehnúť mohli, avšak jeho podoba je momentálne jeden veľký otáznik. A na dlhú dobu ním aj zostane.

Chceli by ste Death Stranding 2 alebo vás jednotka príliš nezaujala a čakáte na horor od Hidea Kojimu? Prípadne sa vám pozdáva vízia adventúry od tohto svetoznámeho autora? Dajte nám vedieť prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie.

Zdroj: eurogamer.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -