Death Stranding Director’s Cut ukazuje gameplay novinky. Láka na blízke vydanie

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Kojima sa opäť hlási o slovo

Hideo Kojima patrí medzi legendy videoherného priemyslu a hlavne bol a stále je prvotný autor komplikovanej špiónskej série s fantastickými prvkami Metal Gear Solid (sprvoti iba Metal Gear). Jeho doposiaľ posledný titul, Death Stranding, však patril medzi kontroverzné projekty, pričom prvotina Kojima Productions čoskoro dostane Director’s Cut edíciu, no a tá predstavila svoje gameplay novinky v bezmála desaťminútovom preview videu.

Áno, aj takmer dva roky po svojom prvom vydaní je Death Stranding kontroverzný titul. Snáď nikto mu už nemôže odopierať myšlienkový presah, ktorý do veľkej miery predpovedal celosvetové udalosti a atmosféru stále panujúcu v našom svete. Každopádne, hrateľnosť si jednoducho nerozumie s každým.

Posledný projekt od legendy akčného stealth žánru síce obsahuje prvky zmieneného typu hier, avšak primárne ide o survival zaoberajúci sa prekonávaním prekážok pri transporte skrz zničeného krajinu imitujúcu nespútaný Island a jeho početné krásy.

Našli si milovníci taktickej akcie v novinke to svoje? Nepochybne áno. Gunplay je viac než slušný, akcia nezriedka napínavá i hrôzostrašná, pričom tím pod vedením Hidea v neskorších fázach výborne kombinuje zmienený transport a súboje. Na pozadí toho všetkého sa však odohrával tematický príbeh pojednávajúci takmer o všetkom. Od smrti a života, až po zánik civilizácií a ľudského pokolenia ako takého.

Death Stranding Director’s Cut ukazuje gameplay novinky

Hoci sám Hideo Kojima prehlásil, že nesúhlasí s pomenovaním Director’s Cut (údajne boli všetky novinky pridané dodatočne a nejde o vystrihnutý obsah), Sony v tomto prípade rozhodlo. Koniec koncov, zástupcovia japonskej korporácie dali na známosť, že plánujú vydávať Director’s Cut edície svojich počinov. A ani sám Hideo Kojima (modla pre masy fanúšikov) s tým absolútne nič nezmôže.

Každopádne, vráťme sa k zmienenému preview. Trailer trvajúci osem minút ukazuje novinky v prichádzajúcej Death Stranding Director’s Cut edícii, pričom môžeme spomenúť, že tá na aktuálne konzoly PlayStation 5 dorazí dvadsiateho štvrtého septembra 2021.

Trailer začína predstavením unikátnych prvkov cestovania. Pre nedočkavých hráčov bude k dispozícii akýsi jetpack, ktorý stlmí pád a tým pádom môžete skákať i z obrovských výšok. Ďalšou zaujímavou invenciou je katapult, ktorý vie vystreliť vaše balíčky, no a cesta k nim bude razom omnoho simplicitnejšia. A súboje s prípadnými teroristami menej nebezpečné.

O niečo pútavejšími prídavkami sú nové podzemné misie, ktoré predstavujú historický závan ságy o vojakovi Big Bossovi. Áno, ide o klasické misie v akčnom stealth háve, ktoré sa odohrávajú v uzavretých lokáciách a teda v Death Stranding vytvoria hráčmi žiadaný kontrast hrateľnosti. Aby som nezabudol, pridané „facilities“ pre hráčov sprostredkujú tréningové misie a vy sa tak budete vedieť pripraviť na akékoľvek nebezpečenstvo.

Death Stranding gameplay novinky
Zdroj: pcgamer.com

Simulátor kuriéra sa rozrastá

Azda najmenej zaujímavou novinkou sú pretekárske trate, v ktorých môžete súperiť o sekundy s ďalšími preživšími. Po svete navyše nájdete i takzvané stunty preslávené sériou Grand Theft Autokde sa Norman predvádza ako dvojička Tonyho Hawka. Akurát skateboard vymenil za elektrickú motorku.

Director’s Cut edícia pôsobí trochu bizarne a minimálne ja ju vnímam rozporuplne. Na jednej strane sú príbehové doplnky rozhodne lákavé, avšak na strane druhej Kojima Productions pridáva do akčného survival eposu rôzne detinské prvky. Tie trochu atmosférický titul nahlodávajú a dehonestujú vybudované napätie a prázdnotu vychádzajúcu zo zničenej civilizácie.

Nepochybujem o tom, že ide o funkčné gameplay súčasti a aj samotné rampy po vydaní vyskúšam. Pôjde však skôr o záujem než o nadšenie prameniace z obdobného prídavku. Ako som už zmienil, dvadsiateho štvrtého septembra sa všetci dozvieme ako na pridané novinky nahliada široké herné spektrum zahŕňajúce ako recenzentov, tak i bežných používateľov.

Ako na vás pôsobí najnovšia gameplay ukážka a novinky v Death Stranding Director’s Cut? Považujete túto edíciu za zbytočnosť alebo sa naopak na akčný survival a jeho inovovanú edíciu tešíte? Podeľte sa s nami o svoje názory prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -