Hideo Kodžima točí svoj prvý film. Adaptácia hry Death Stranding je oficiálne potvrdená!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Kodžima potvrdil film Death Stranding

Zásielková spoločnosť DHL dostane celovečerný film. Ale teraz seriózne – Death Stranding od japonského videoherného vizionára Hidea Kodžimu nie je len kuriérskym simulátorom. Hrateľnosť tomu síce nasvedčuje, avšak po stránke príbehu ide o jeden z najviac originálnych, emotívnych (a čudných) zážitkov. Kodžima sám tvrdí, že 70 % z jeho tela tvoria filmy. Vo svojej knihe The Creative Gene popisuje snímky, ktoré ho inšpirovali počas života. Preto bolo len otázkou času, kedy prvýkrát atakuje Hollywood.

Fanúšikovia dizajnéra a producenta hernej série Metal Gear Solid očakávali, že jeho filmová prvotina zablúdi do žánru hororu – predsa len, priniesol nám hrôzostrašné demo P.T., niekdajšie pokračovanie značky Silent Hill. Opak je pravdou, vo výrobe je filmová adaptácia Death Stranding. Za zmienku stojí, že už len samotné herné cutscény sú prešpikované Á-čkovými hercami. Norman Reedus (The Walking Dead), Mads Mikkelsen (Hannibal), Léa Seydoux (Nie je čas zomrieť), Margaret Qualley (Vtedy v Hollywode) či režisér Guillermo del Toro (Podoba vody) sú len špičkou ľadovca.

hra death stranding
Zdroj: dualshockers.com

Vráti sa herecký ansámbel?

Ich obsadenie vo filme, bohužiaľ, nie je isté. Adaptácia má totiž podľa tlačovej správy „predstaviť nové elementy a charaktery vo vesmíre Death Stranding“. Dočkať sa tak môžeme úplne nového príbehu aj postáv, snáď aspoň s menším cameom z hry. Tá sa zamerala na Sama Portera Bridgesa (Norman Reedus), kuriéra, ktorého poslaním je znovu prepojiť postapokalyptickú Ameriku. Aj keď je to až prílišne zjednodušené zhrnutie.

Meno režiséra ani scenáristu zatiaľ nepoznáme, bolo by však hriechom, ak by sa aspoň jedného z týchto postov neujal Kodžima. Ujme sa však produkcie, s čím mu pomôže Alex Lebovici – producent tohtoročného hororového prekvapenia Barbarian. Kodžimove vývojárske štúdio Kojima Productions práve dnes (16.12.) oslavuje sedem rokov od svojho vzniku, takže môžeme očakávať viac noviniek. A len pred pár dňami bolo na The Game Awards 2022 oznámené pokračovanie Death Stranding 2 s prvým trailerom, ktorý nám opäť raz zamotal hlavy.

Tiež sa neviete dočkať, čo prinesie Kodžimov film Death Stranding? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -