Death Stranding potvrdzuje dátum vydania na PC a približuje unikátne kozmetické bonusy

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Norman Reedus a Hideo Kojima sa vracajú

Po nešťastnom rozlúčení sa so štúdiom Konami prišiel Hideo Kojima s vlastným štúdiom. Kojima Productions doposiaľ vyprodukovalo jeden titul, ktorý do veľkej mieri polarizoval masívnu hernú komunitu. Kontroverzný Death Stranding mal vyjsť v priebehu tohto roka na PC, pričom hlavný autor práve teraz definitívne potvrdil dátum vydania.

Novinka vizionára z Tokya je nepochybne unikátnou hrou. To potvrdzujú ako ľudia, ktorí Death Stranding milujú, tak i jeho odporcovia. Pre počítačových hráčov, ktorých hype aj všetky tie roky tajuplných prezentácií minuli, prvotina Kojima Productions je založená na rozvážaní balíčkov.

Ako Sam Porter Bridges (stvárnený Normanom Reedusom) cestujete naprieč zničenou Amerikou. Spočiatku nemáte takmer žiadne prostriedky k obrane, zjednodušeniu cesty, prípadne prekonaniu ťažkých terénov. Neustálym dokončovaním objednávok však získavate nadmieru užitočné vymoženosti.

Zbrane, ktorými sa obránite proti teroristom a bytostiam VV, lezecké laná, vylepšené vozidlá, váhové skelety a mnoho ďalšieho. Nakoľko ide o titul od legendárneho Hidea Kojimu, počin exceluje v oblasti príbehového rozprávania (nechýba ani náramne detailný lore) a doslova prekypuje detailmi.

Death Stranding vyjde na PC už tento mesiac

Vopred sa vedelo, že pôjde iba o časovú exkluzivitu, takže je logické, že ambiciózny projekt vychádza i na počítače. Po krátkom odložení novej verzie bol dátum vydania nastavený na 14. júla 2020. Ten bol aktuálne definitívne potvrdený prostredníctvom traileru, ktorý vidíte vyššie, a ktorý hlavný tvorca zdieľal na svojich sociálnych sieťach.

Hráči predobjednávajúci si netradičný titul sa dostanú k zlatému a striebornému vybaveniu. Rovnako získajú niekoľko druhov vylepšení, ktoré budú potreté chiráliom (dôležitá hmota v hre). Treba zdôrazniť, že ide výhradne o kozmetické doplnky, no tie pôsobia mimoriadne atraktívne a vďaka svojej exkluzívnosti dokážu spríjemniť hranie.

Death Stranding PC
Zdroj: consent.yahoo.com

Všetky Day One kópie (aj krabicové verzie) budú obsahovať inovovaný digitálny soundtrack s bonusovými piesňami. Vzhľadom na to, že ide hru od Hidea Kojimu, podobný hudobný sprievod určite chcete počuť a radi sa k nemu opakovane vrátite. Dostanete i ukážky z fyzického art-booku a taktiež ďalšie druhy zlatého/strieborného vybavenia.

Je toho skutočne dosť, pričom opäť upozorňujeme, že nejde o zásadné veci, iba príjemné doplnky. Death Stranding sa už dá preodbjednať prostredníctvom tuzemských obchodov, Steamu, prípadne využite Epic Games Store. Digitálna kópia vás vyjde na 59,99 €, no a fyzickú si môžete zakúpiť za 67,99 €.

Budete hrať Death Stranding na PC, prípadne už máte Ameriku precestovanú na konzolách PlayStation 4? Určite sa s nami podeľte o svoje názory prostredníctvom komentárovej sekcie.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -