Definitívne potvrdené. Jason Momoa prehovoril o budúcnosti Aquamana

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Bude Jason Momoa ako Aquaman pokračovať?

Už o pár dní v kinách štartuje veľkofilm Aquamana stratené kráľovstvo. Pripravovaný blockbuster bude znamenať definitívnu bodku za nie príliš vydarenou érou filmového DC univerza, ktoré v roku 2025 čaká veľký reštart. Aj napriek avizovanému koncu DCEU nový Aquaman prichádza do kín s veľkými ambíciami. Z prvého filmu sa totiž stal obrovský divácky hit a Jason Momoa ako neohrozený vládca morí dokázal v roku 2018 vytrieskať viac než miliardu dolárov. 

Aquaman 2 plagát
TMDB

Aj napriek úspechu prvého filmu je však čoraz jasnejšie, že nový film bude pre Jasona Momou hereckou rozlúčkou s postavou Aquamana. Kto dúfal, že herec by sa vo svojej ikonickej role pokračovať aj po reštarte DCEU, pravdepodobne zostane sklamaný. Poslednú nádej teraz zničil samotný herec, ktorý v rozhovore pre Entertainment Tonight priznal, že s budúcnosťou vládcu Atlantídy to vôbec nevidí ružovo.

Nechcem síce, aby sa to celé skončilo, ale obávam sa, že v tomto prípade nemám veľmi na výber. Pravdou je, že ak by si diváci nový film zamilovali, šanca tu stále je. Nateraz to však musím povedať, že to príliš optimisticky nevyzerá.

Vyhliadky na úspech nie sú dobré

Havajský svalovec ďalej spresnil, že za rolu Aquamana je vďačný a vždy pre neho bude špeciálna a naozaj nevylučuje, že by sa v nej ešte niekedy objavil. „Aj keby to malo byť 10 rokov alebo viac, je tu množstvo super vecí, ktoré by sa dali urobiť. Mám tú postavu a svet veľmi rád. Celé to však záleží iba na tom, či sa ľuďom bude páčiť nový film.“

To sa však s veľkou pravdepodobnosťou nestane. Aquaman a stratené kráľovstvo má veľmi slabé komerčné vyhliadky. Lístky do kina sa v predpredajoch vôbec nepredávajú, film trpel problematickou produkciou a početnými pretáčkami. Diváci, ktorí ho videli počas skúšobných premietaní, rovnako z kina neodchádzali nadšení. Výsledkom je, že druhý Aquaman podľa odhadov analytikov v kinách zarobí nanajvýš 400 miliónov, čo je trojnásobne menej ako v prípade pôvodnej snímky.

aquaman 2 názov
TMDB

Zároveň však nie je vylúčené, že Jason Momoa sa v novom univerze objaví ako celkom nový superhrdina. Herec v minulosti prejavil záujem stvárniť postavu menom Lobo, intergalaktického lovcu odmien a komiksového antihrdinu známeho nekompromisnými metódami i humorom.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -