Režisér Denis Villeneuve sa chce vrátiť do sveta Blade Runner. Zrežíruje ďalší film?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

V našom rebríčku najlepších filmov z roku 2017 bezkonkurenčne vyhral Blade Runner 2049. Režisér Denis Villeneuve dokázal naviazať a pokračovať vo vidine legendárnej klasiky Blade Runner z roku 1982 od Ridleyho Scotta. Potvrdil tým, že sa radí medzi hollywoodsku elitu a v minulosti to dokázal už filmami ako Prvý kontakt alebo Zmiznutie.

Aktuálne pracuje na filmovej adaptácii novely Duna, ktorá spojí známe mená ako Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Javier Bardem a plno ďalších. Prvé reakcie na toto očakávané majstrovské dielo hovoria, že sa môžeme tešiť na instantnú klasiku, ktorá sa môže rovnať sériám Star Wars či Pán prsteňov.

Duna od Denisa Villeneuvea
Zdroj: collider.com

Uvidíme pokračovanie filmu Blade Runner 2049?

Jeho tvrdá práca na filme Duna však nebráni tomu, aby občas myslel aj na neónový a špinavý svet Blade Runner. Magazín Empire zostavil rebríček 100 najlepších filmov poslednej dekády, pričom sa na 45. mieste objavil práve Blade Runner 2049. V spojení s ním si režisér zaspomínal na zážitky pri tvorení tohto filmu a naznačil, že s týmto univerzom ešte nemusel nadobro skončiť.

Je to inšpirujúce miesto, svet Blade Runner,“ povedal a dodal, že by mal záujem o natočenie ďalšieho filmu, pokiaľ by nebol spojený s predošlými dvoma. Podľa jeho slov sa však môžeme dočkať úplne nového a originálneho príbehu, ktorý by priamo nenadväzoval na predošlé filmy Blade Runner a Blade Runner 2049.

„Problémom je to slovo ‘pokračovanie’. Myslím si, že kinematografia potrebuje originálne príbehy. Ak sa ma ale spýtate, či by som rád znova navštívil toto univerzum inou cestou, povedal by som áno. Musel by to byť samostatný projekt. Niečo nenadväzujúce na oba ďalšie filmy. Detektívny noir príbeh zasadený do budúcnosti… Niekedy sa v noci zobúdzam s tým, že o tom snívam.“

Asi len úspech snímky Duna rozhodne o tom, či sa režisér ihneď pustí do natáčania pokračovania, alebo či sa vráti do pochmúrneho sveta Blade Runner. Medzitým si však užijeme expanziu tohto sveta prostredníctvom komiksov a anime série, ktoré sú práve vo vývoji.

Chceli by ste vidieť sny Denisa Villeneuvea na striebornom plátne? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: empireonline.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -