KináTržby v kinách

Denzel Washington sa pobil s pokračovaním kultového muzikálu! | TRŽBY V KINÁCH #29

Čo vidíme stále častejšie sú filmové pokračovania. Ak sa pozriete na to, čo sa momentálne premieta v kinách, môžem vám zaručiť, že väčšina z toho nie sú originálne počiny. Tieto filmy ale vôbec nezhadzujem. Práve naopak, podľa nás je veľmi pozoruhodné, že ľudia v posledných rokoch začali uprednostňovať dlho-trvajúce príbehy, ku ktorým sa môžu vrátiť práve v pokračovaniach. Dnes sa pozrieme na to, ako sa dve takéto pokračovania proti sebe postavili v tesnom boji o prvenstvo v tabuľke boxoffice. Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

prvý trailer na the equalizer 2

Zdroj: collider.com

Denzel Washington vs. Mamma mia!

Prvé miesto nakoniec obsadil film The Equalizer 2 s 35,8 milióna dolármi počas prvých troch dní. Táto suma je plne v súlade s očakávaniami a dokonca je vyššia ako debut originálu. To však ešte neznamená, že finančne to bude úspech. Už onedlho sa totižto postaví silnej konkurencii v podobe Mission: Impossible – Fallout. Návrat Denzela Washingtona sa navyše nestretol s tak kladnými ohlasmi ako prvá časť. Štúdio Sony však múdro limitovalo produkčný rozpočet na relatívne skromných 62 miliónov dolárov, vďaka čomu sa nejedná o neúspech.

S tesním druhým miestom prichádza očakávaný muzikál Mamma Mia! Here We Go Again s 34,3 milióna dolármi za prvý víkend. To je síce o niečo menej, ako vraveli predpoklady, no stále to je pozoruhodný výkon. Kultový muzikál z roku 2008 dokázal svoj produkčný rozpočet späťnásobiť, čo od pokračovania očakávať nemôžeme. Novinka je však aj tak veľkým hitom, keďže si zaistila štvrtý najvyšší debut filmového muzikálu vôbec. Malou zaujímavosťou navyše je aj fakt, že 83% divákov sú ženy, preto treba poukázať aj na to, že k tejto demografii v blízkej dobe nie je smerovaný žiaden konkurenčný film.

pokračovanie muzikálu mamma mia

Zdroj: celebmix.com

Zvyšok prvej päťky sa taktiež váľa v peniazoch. Tretie miesto patrí šampiónovi minulého týždňa, animáku Hotel Transylvánia 3: Strašidelná dovolenka s 12,1 milióna dolármi. Ďalej nasleduje najnovšia Marvelovka Ant-Man a Wasp s 16,1 milióna dolármi. Celosvetovo si zatiaľ zarobil “len” 353,5 milióna dolárov a celkom určite sa zaradí medzi najmenej úspešné filmy MCU. Piate miesto patrí skvelému animáku Rodinka úžasných 2 s 11,5 milióna dolármi. Celosvetový zárobok sa pomaly blíži k miliarde. Taktiež nezabúdajte, že do slovenských kín sa film dostane už 2. augusta.

 1. $35,825,000   The Equalizer 2
 2. $34,380,000   Mamma Mia: Here We Go Again!
 3. $23,150,000   Hotel Transylvania 3: Summer Vacation (Strašidelná dovolenka)
 4. $16,126,000   Ant-Man and the Wasp (Ant-Man a Wasp)
 5. $11,520,000   Incredibles 2 (Rodinka úžasných 2)
 6. $11,005,000   Jurassic World: Fallen Kingdom (Jurský svet: Zánik ríše)
 7. $10,960,000   Skyscraper (Mrakodrap)
 8. $4,980,000     The First Purge (Prvá Očista)
 9. $3,495,000     Unfriended: Dark Web
 10. $2,823,000     Sorry to Bother You
Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  KináTržby v kinách

  Joker je najlepšie zarábajúca komiksovka v histórii. Prekonal aj Avengers: Endgame

  KináTržby v kinách

  Terminátor: Temný osud je finančný prepadák. Znamená to koniec ikonickej filmovej série?

  KináTržby v kinách

  Joker sa dostáva na úroveň Avengerov. Aké zisky zaznamená štúdio DC?

  KináTržby v kinách

  DC oslavuje úspech. Film Joker láme rekordy a plní pokladnicu miliónmi

  Pridaj komentár