Detaily o Marvel’s Spider-Man: Miles Morales prichádzajú

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales a detaily o ňom dorazili

Komornejšie pokračovanie virtuálneho pavúčieho muža k nám pomaly sviští na vláknitých sieťach z digitálnych núl a jednotiek. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales čochvíľa vyjde na konzolách PlayStation, pričom zo zahraničia prišli detaily, ktoré prezrádzajú zaujímavé informácie.

Už samotné predstavenie rozsiahlejšieho rozšírenia menom Miles Morales bolo pomerne komplikované. Sprvoti takmer nikto nevedel, či ide o úplnú novinku alebo remaster pôvodnej hry z roku 2018.

Nakoniec sme sa dozvedeli, že nová generácia konzol od japonskej spoločnosti Sony sa dočká ako remasteru Marvel’s Spider-Man, tak i Miles Morales rozšírenia. Súčasne môžeme prezradiť, že nový príbeh si zahrajú aj vlastníci konzol PlayStation 4.

Výkon i gameplay detaily

Dozvedeli sme sa o výkone pripraveného titulu. Údajne si ho zahráme v dvoch režimoch, pričom jeden je výkonnostný a druhý slúži ako vizuálna ukážka výkonu deviatej konzolovej generácie. Výkonnostný ponúkne stabilných 60 FPS v 4K režime, no a druhý zmienený zasa ohúri efektom ray-tracing a ďalšími grafickými doplnkami. Na druhej strane však ponúkne iba 30 FPS v 4K móde.

Na konzolách PlayStation 5 bude hra kompletne bez nahrávacích časov (old-gen verzia obsahuje rovnaké dlhé obrazovky ako spomínaná originálna hra). Zmenou, respektíve inováciou, si prejde aj populárny fotografický režim, ktorý sa popýši novými možnosťami v rámci úpravy osvetlenia vašich majestátnych a zapamätania hodných momentov.

detaily Marvel's spider-man: miles morales
Zdroj: wccftech.com

Z gameplay hľadiska možno spomenúť, že tvorcovia z Insomniac Games pridávajú pavúčiu aplikáciu. Tá nám má umožniť hľadať zločiny a nelegálne aktivity, ktorým zabránime. Podobná funkcia bola zahrnutá už v Marvel’s Spider-Man, kde ste aktívne bojovali proti početnému zločinu v jednotlivých kútoch vizuálne podmanivého mestečka.

Hneď prvým boss stretnutím má byť krutý boj s legendárnym antagonistom menom Rhino. Je síce možné, že zahraničný magazín mierne preháňa, avšak prvotný stret je podľa všetkého omnoho väčší a rozsiahlejší, než čokoľvek z predošlej hry.

 

Nové možnosti

Na druhej strane však máme očakávať menší počet unikátnych protivníkov. Bolo prezradené, že okrem Rhina príde na rad aj Tinkerer v ženskej a výrazne upravenej verzii (s komiksovým originálom zdieľa nová vízia iba meno).

Zaujímavo pôsobia novo pridané Venom útoky, ktorých silu a farebnú škálu predstavilo nie až tak dávne gameplay video. Je pravdou, že prítomné efekty v ukážke pôsobia trochu rušivo, ale veľkolepé rozhodne sú. Práve to bol, pravdepodobne, cieľ vývojárov, nakoľko súbojové strety vďaka tomu vyznievajú viac elektricky a útočne.

Kreatívny riaditeľ v Insomniac Games, Brian Horton, tiež prehlásil, že dejová línia Milesa Moralesa nemusí vyriešiť všetky načrtnuté naratívne cestičky z pôvodnej hry. Myslíte, že dôjde na Green Goblina a hlbšie zapracovanie Venoma?

Čo hovoríte na nové informácie týkajúce sa rozšírenia Miles Morales? Ešte väčšmi sa naň tešíte alebo zostávate kvôli prehnanej štylizácii voči novinke chladný? Dajte nám vedieť prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie. 

Zdroj: videogameschronicle.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -