Výroba hraného filmu Detektív Pikachu 2 sa hýbe vpred. Projekt už dokonca spoznal aj meno svojho režiséra

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Režisér filmu Detektív Pikachu 2 je známy

V roku 2019 vyšiel hit, ktorý si obľúbili a na ktorý neochvejne čakali najmä fanúšikovia pokémonov. Hraný film, v ktorého hlavnej úlohe bol Pikachu s hlasom Ryana Reynoldsa, jednoducho musel byť úspešným. O pokračovaní sa veľmi od vydania prvej časti nehovorilo, no po novom už vieme nielen to, že sa Detektív Pikachu 2 naozaj vyrába, ale taktiež to, kto bude režisér filmu.

V prvom snímku si okrem známeho žltého pokémona zahral aj herec Justice Smith. Jeho postava bola bývalým trénerom pokémonov Timom Goodmanom. Prišiel o matku a s otcom sa veľmi nepoznal. Až kým jeho otec neprišiel záhadne o život počas autonehody. Tim však po príchode do otcovho bytu nájde Pikachua, ktorý hovorí ľudskou rečou, a ktorý je toho názoru, že Timov otec Harry haváriu prežil.

Detective Pikachu
Zdroj: digg.com

Zmenil sa scenárista, zasadol režisér

Pikachu s hlasom Reynoldsa, ktorému rozumie iba Tim, sa ihneď zmení na detektíva. Spolu s jeho novým majiteľom sa púšťajú do dobrodružstva, ktoré im odhalí nečakané poznatky a nebezpečenstvá. Film bol úspešný aj po finančnej stránke a vďaka obľúbenosti pokémonov sa očakávalo, že vznikne aj pokračovanie. Hovoriť sa o tom dokonca začalo ešte pred vydaním jednotky.

Od jej vydania to však všetko okolo potenciálneho pokračovania stíchlo. Film mal byť síce vo výrobe a scenár mal k nemu napísať Oren Uziel, no ani samotní herci nevedeli, ako na tom pokračovanie je. Až doteraz. Film oficiálne dostal režiséra, ktorým je Jonathan Krisel (Portlandia). Film nakoniec má aj nového scenáristu, Chrisa Gallettu (The Kings of Summer). Dátum začiatku natáčania ani vydania ešte nepoznáme.

Jonathan Krisel Pikachu
Jonathan Krisel; Zdroj: thewrap.com

Žiadny herci ešte nie sú potvrdení

Aj napriek tomu, že Smith a Reynolds boli jednoznačne ťahačmi prvého filmu, ich návrat ešte nepotvrdili. A v prípade druhého spomínaného to ani nie je isté. Reynolds totiž perfektne fungoval ako Pikachuov hlas, no po zistení, že ide vlastne o myseľ otca hlavnej postavy vloženej do Pikachua, o to čaro trochu prišiel. Reynolds by tak mohol stále v pokračovaní byť v ľudskej podobe, ale už to nemusí tak dobre fungovať.

Vrátiť by sa okrem Smitha či Reynoldsa mohla aj Kathryn Newton, ktorá momentálne hviezdi v komiksovke Ant-Man a Wasp: Quantumania. Jej postava Lucy Stevens bola mladá reportérska s roztomilým Psyduckom, ktorá pomáhala Timovi a Pikachuovi pri riešení záhady. Pokračovanie ale teda po oznámení režiséra naberá kontúry a ďalšie informácie sa tak možno dozvieme v blízkej budúcnosti.

Páčil sa vám prvý hraný film o pokémonoch? Tešíte sa na pokračovanie? Dajte nám to vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -