Seriály

S post-apokalyptickým svetom plným zombíkov sa stretneme opäť! Deviata séria seriálu The Walking Dead potvrdená!

Tento článok obsahuje SPOILERY! Pokiaľ ste teda nedopozerali prvú polovicu ôsmej série, článok si odložte na neskôr.

Spoločnosť AMC dnes ohlásila, že úspešný seriál The Walking Dead dostane pokračovanie – 9. sériu. To však pre nás nie je žiadnym prekvapením, avšak je tu menší zvrat. Scott Gimple, ktorý pracoval ako showrunner série, sa posúva na novú pozíciu. Stáva sa vedúcim zástupcom obsahu pre celý vesmír Walking Dead. Vrátane spin-offu Fear the Walking Dead a všetkých projektov v budúcnosti spojených s The Walking Dead. Angela Kang, ktorá bola scenáristkou série od roku 2011 a zároveň kooperatívnou výkonnou producentkou od roku 2013, dostala povýšenie na miesto showrunnera deviatej série.

Deviata séria seriálu The Walking Dead pohľadom vedenia AMC

Od vedenia stanice AMC sme dostali pár vyjadrení v dnešnej tlačovej správe. Najmä ohľadom zmien a očakávaní pre show v budúcnosti.

Deviata séria seriálu The Walking Dead

zľava Charlie Collier, Scott Gimple, Angela Kang
Zdroje: forbes.com, wikipedia.com, hollywoodreporter.com

Charlie Collier, prezident AMC, SundanceTV a AMC Studios sa dnes vyjadril nasledovne:

“Dnešok je naozaj obrovským a dôležitým dňom pre celý televízny vesmír The Walking Dead. Sme hrdí na Angelin výrazný prínos pre seriál a chceme pre ňu pripraviť čistú cestu pre jej réžiu deviatej série. Okrem toho si s vďačnosťou a obdivom uvedomuje Scottov veľký vplyv a jeho vynikajúce vedenie, ktoré poháňa obsah celého vesmíru The Walking Dead. Spoločne budeme snívať širšie a viac ako kedy predtým. Viem, že hovorím za Angelu, Scotta a za každého z AMC, keď vravím vďaka, predovšetkým našim fanúšikom a mnohým talentovaným ľuďom, ktorí pomohli AMC vysielať The Walking Dead.”

Svoje si povedal aj samotný Scott Gimple:

“The Walking Dead je špeciálna show, ktorá začala celú novú televíznu éru a pokračuje v tejto ére, rozprávaním presvedčivých príbehov, ktoré vzrušujú obecenstvo a hlboko ich spájajú s postavami, ktoré sú adaptáciou brilantného komiksu Roberta Kirkmana. Ako sa show približuje k jej desiatemu roku, som poctený pokračovať v práci s týmito talentovanými, oddanými ľuďmi, ktorí stoja za a pred kamerou s cieľom spraviť všetko čo sa dá, zároveň zväčšovať svet The Walking Dead s novými príbehmi ako Fear the Walking Dead a celým radom skutočne nádherných príbehov, ktoré stoja ešte len pred nami. Angela je veľkou súčasťou srdca a duše The Walking Dead. Som nadšený, že jej môžem pomôcť uskutočniť jej víziu ďalšej éry série.”

Nová showrunnerka – Angela Kang nám taktiež povedala niečo o jej novej roli:

“Som nesmierne nadšená, že sa dostávam do tejto novej role v The Walking Dead. Pracovať na sérii a mať možnosť adaptovať úžasný komiks Roberta Kirkamana je pre mňa splneným snom. Som nadšená, že môžem naďalej pokračovať v práci so Scottom a nádherne podporujúcimi ľuďmi v AMC. Nemôžem sa dočkať na to, až budem zdieľať ďalšiu kapitolu príbehu s naším fanúšikmi budúcu jeseň.”

Ako to vezmú fanúšikovia série?

Deviata séria seriálu The Walking Dead

Zdroj: comicbook.com

Počas týchto rokov malo The Walking Dead mnoho zmien, čo sa týka showrunnera. Avšak Gimplove panovanie bolo z viacerých dôvod veľmi kontroverzné. Príkladom je zabitie milovanej postavy, ktorá v komiksoch žije. Preto Gimplove prevzatie celého vesmíru The Walking Dead nemusí byť niečím, čím budú fanúšikovia zrovna nadšení.

Zároveň aj pripájame pár fotiek z nadchádzajúceho pokračovania ôsmej série, ktoré sa na AMC vráti už 25. februára.

Tešíte sa z tejto správy alebo Vás to práve naopak štve? Myslíte, že sa séria už mala skončiť alebo aj naďalej pokračovať? Napíšte nám do komentárov!

About author

my life is a meme
  Related posts
  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  OdporúčameSeriály

  Čo bude v MCU nasledovať po udalostiach filmu Avengers: Endgame?

  RebríčkySeriály

  TOP 10 najsmutnejších momentov v seriáli Rick a Morty

  Pridaj komentár