Neskutočný bizár roka. Blizzard vyrobí PC chladený skutočnou ľudskou krvou

Nenechajte si ujsť

Blizzard spustil kampaň, aká tu nemá obdoby

Séria Diablo je známa šikovným marketingom, ktorý sa v oblasti brutality nezvykne držať pri zemi, najnovšia kampaň Blizzardu je však vskutku bizarná. Herná spoločnosť sa rozhodla osláviť novú sezónu Diablo IV mimoriadne netradičným spôsobom – nabáda ľudí na darovanie krvi. Ak sa splní želaná kvóta, Blizzard vyrobí počítač chladený skutočnou ľudskou krvou.

Cieľom je 666 litrov krvi, potom začne zábava

Diablo IV aktuálne vstúpilo do novej sezóny, ktorá nesie názov Season of Blood, teda sezóna krvi. Zdá sa, že vývojári si prívlastok zobrali skutočne k srdcu. V USA totiž v spolupráci s Červeným krížom rozbehli kampaň nabádajúcu hráčov na darovanie krvi. Kampaň trvá od 20. októbra do 20. novembra a cieľom Blizzardu je vyzbierať celkovo 666 litrov krvi.

Hráči, ktorí boli krv darovať, môžu darovanie zaregistrovať na špeciálnej stránke, ktorá bude merať celkový progres. Za každý dosiahnutý míľnik sa všetkým hráčom, bez ohľadu na to, či boli darovať krv, odomkne odmena v hre. Pri 33 % dosiahnutého cieľa sa hráčom odomkne nový vzhľad zbraní, pri 66 % sa vlastníci hry môžu tešiť na nový vzhľad zbroje Loch Raeth Maor Barbarian Armor, no a pri 100 % do hry dostanú nového koňa na jazdenie.

Skutočný bizár začína pri dosiahnutí 666 litrov vyzbieranej krvi. Blizzard totiž vyrobí PC chladený skutočnou ľudskou krvou, ktorý budú môcť vyhrať hráči v USA. Opäť bez ohľadu na to, či darovali krv alebo nie. PC bude pozostávať z NVIDIA GeForce RTX 4090, procesora Intel Core i9, 64 GB DDR5 RAM, 3 TB SSD úložiska a Quantum Vector GPU Waterblock na chladenie.

Blizzard

Pre dosiahnutie cieľa je potrebné, aby hráči darovali krv približne 1500-krát, čo sa však nejaví ako problém. V čase písania článku je vyzbieraných už 21 % z celkového cieľa, a to kampaň beží iba pár dní.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -