Die Antwoord v Bratislave – Koncert pre slovenských fanúšikov!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Die Antwoord v Bratislave

Známa juhoafrická kapela Die Antwoord má dnes, 21. augusta, koncert v Bratislavskom Národnom tenisovom centre. Naposledy k nám zavítala v roku 2015, keď mala koncert na letnom festivale Pohoda. Môžme sa ale znova tešiť na ich koncert, tentokrát v hlavnom meste Slovenska!

Juhoafrická kapela Die Antwoord má koncert v Bratislave
Zdroj: coolturak.com

Jedinečný štýl kapely

Skupina je zložená z rapperov Ninja a Yolandi Visser a tretieho člena, ktorý im vytvára hudbu. Je známy pod prezývkami ako god alebo DJ Hi-Tek. Kapela bola založená v roku 2008. Veľkú časť ich imidžu predstavuje zef, čo je juhoafrická subkultúra. Známi sú hlavne kontroverznými videoklipmi, ktoré často obsahujú strašidelné či nechutné zábery, nahotu, sex, drogy a alkohol. Okrem iného pútajú pozornosť aj štýlom obliekania sa a tetovaniami. Neboja sa slobodne hovoriť ani o fajčení marihuany.

Die Antwoord v Bratislave
Zdroj: welovebudapest.com

Rapperka Yolandi má taktiež nezabudnuteľný vysoký, až piskľavý hlas, s ktorým si väčšina ľudí túto kapelu hneď spojí. Ich najväčšími hitmi sú napríklad Enter the Ninja, Ritch Bitch, I Fink you Freaky, Baby’s on Fire, Ugly Boy, alebo Banana Brain. Preslávili sa po celom svete. Ich hudba je jedinečná a nájde si svojich obdivovateľov, no aj odporcov. Nie je pre každého. Zatiaľ vydali štyri albumy, debutový $O$, neskôr Ten$ion, Donker Mag Mount Ninji and da Nice Time Kid. Tento rok majú naplánované vydanie nového albumu s názvom 27.

Súkromný život

Yolandi a Ninja boli v minulosti viac, než len spoluhráči v skupine. Majú dokonca spolu aj dcéru. Ich vzťah sa ale údajne rozpadol. To našťastie nepoznačilo kapelu a stále ich môžme vidieť spolupracovať. To, či je teraz ich vzťah čisto profesionálny, si môžme len domýšľať. Pred založením Die Antwoord mali obaja s hudbou a vystupovaním skúsenosti. Nie je teda vôbec zvláštne, že prišli s niečím tak chytľavým a originálnym, ako je ich štýl.

Die Antwoord v Bratislave
zdroj: kultura.pravda.sk

Koncert v Bratislave

Včera bol oficiálne zverejnený časový harmonogram koncertu. Kapela vystúpi od 20:30 do 21:45. Ich predskokanmi sú Moonchild Sanelly. Nevieme, kedy sa znova vrátia na Slovensko, preto si myslíme, že kopa fanúšikov sa tam ukáže. Minimálne ja tam idem určite.

A čo vy? Chystáte sa dnes večer na tento koncert, alebo o hudbu tejto kapely nemáte vôbec záujem?

zdroj: ntc.sklistocheck.sk

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -