Milovaný, ale aj nenávidený… | Diego Maradona RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Diego Maradona RECENZIA

Diego Maradona RECENZIA – Tento muž bol futbalovým bohom na ihrisku. Jeho život si pamätajú najmä staršie generácie, keď vďaka jeho šikovnosti sám vyhrával každý zápas. Jeho kariéra bola na vzostupe, ale následne ho očakával tvrdý pád. Nie som nejaký veľký futbalový nadšenec, a preto som bola zvedavá, či dokument dokáže zaujať aj diváka ako mňa.

Zdroj: imdb
Zdroj: imdb

Modla pre ľudí

Po prestupe z neúspešnej dvojročnej kariéry v Barcelone do krachujucého Neapolu Diego ide s veľkými nádejami. Je jasné, že svoj cieľ byť slávnym futbalistom tu dosiahne. A nie za dlho. Dokument zobrazuje hlavné momenty jeho kariéry v Neapole a následne aj jeho drogový pád. Naprieč celým filmom sa ukazujú vtedajšie reportáže, fotografie a natočené zábery, ktoré dopĺňajú komentáre zainteresovaných ľudí aj samotného Diega.

Režisér Asif Kapadia (Amy, Senna) opäť jednoduchým spôsobom prináša pravý pohľad na jeho život. Je možné vidieť manipuláciu z pohľadu futbalového týmu, nedospelosť Diega v jeho životných rozhodnutiach a následný pád a nenávisť zo strany Talianska.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -