Recenzie

Milovaný, ale aj nenávidený… | Diego Maradona RECENZIA

Diego Maradona RECENZIA

Diego Maradona RECENZIA – Tento muž bol futbalovým bohom na ihrisku. Jeho život si pamätajú najmä staršie generácie, keď vďaka jeho šikovnosti sám vyhrával každý zápas. Jeho kariéra bola na vzostupe, ale následne ho očakával tvrdý pád. Nie som nejaký veľký futbalový nadšenec, a preto som bola zvedavá, či dokument dokáže zaujať aj diváka ako mňa.

Zdroj: imdb

Zdroj: imdb

Modla pre ľudí

Po prestupe z neúspešnej dvojročnej kariéry v Barcelone do krachujucého Neapolu Diego ide s veľkými nádejami. Je jasné, že svoj cieľ byť slávnym futbalistom tu dosiahne. A nie za dlho. Dokument zobrazuje hlavné momenty jeho kariéry v Neapole a následne aj jeho drogový pád. Naprieč celým filmom sa ukazujú vtedajšie reportáže, fotografie a natočené zábery, ktoré dopĺňajú komentáre zainteresovaných ľudí aj samotného Diega.

Režisér Asif Kapadia (Amy, Senna) opäť jednoduchým spôsobom prináša pravý pohľad na jeho život. Je možné vidieť manipuláciu z pohľadu futbalového týmu, nedospelosť Diega v jeho životných rozhodnutiach a následný pád a nenávisť zo strany Talianska.

Related posts
Recenzie

Zaslúži si Renée Zellweger Oscara za Najlepšiu herečku? | Judy RECENZIA

RecenzieSeriály

Nový seriál High Fidelity hrá skvelý hudobný aj herecký koncert | High Fidelity RECENZIA

FilmyRecenzie

Sú Vtáky noci šialenou babskou jazdou alebo feministickou propagandou? | Vtáky noci RECENZIA

RecenzieVýber šéfredaktora

Zaslúži si tento nenápadný príbeh Oscara za najlepší film? | Malé ženy RECENZIA

Pridaj komentár