Kvalitný výber záberov a komparácia udalostí s komentármi vytvorili pravú atmosféru. Je jednoduché sa nechať pohltiť emóciami a situáciami, do ktorých sa sám Diego dostal. A preto je triviálne ho začať nenávidieť a milovať. Autentické zábery dokonale vystihujú taliansku eufóriu radosti a nenávisti.

Zdroj: imdb
Zdroj: imdb

Nenávidíme ťa, Diego

Dokumentárne vyobrazenie najdôležitejších momentov zápasov jeho kariéry nevynechalo ani zlomovú výhru na majstrovstvách sveta, ale aj Talianskej ligy. Počas niektorých momentov sa nám Diego prihovára so svojím vyjadrením a svojimi vtedajšími pocitmi, ktoré vysvetľujú, prečo konal tak, ako konal. Niektoré chyby si dokázal uvedomiť a vysvetlil svoje správanie – vo svojej reči.

Chcel slávu a aj ju dostal, ale tvrdý pád nastal počas majstrovstiev sveta, keď v drese Argentíny podrazil nohy Talianom. V tedy sa len spúšťa labyrint intríg a drog. Režisér Kapadia dosiahol toho, čím má byť každý dokumentárny film. A úplne vnorenie do života niekdajšej hviezdy a jeho života. Ľahko sa dá vnoriť do pocitov Diega, ale aj do nenávistných emócií Talianov.

Diego Maradona recenzia
Zdroj: the18.com

ZHRNUTIE – Diego Maradona RECENZIA

Veľmi dobrý výber autentických momentov Diegovej kariéry a jeho slávy dodáva tú pravú atmosféru. Ani nemusíte byť ani fanúšik futbalu, aby ste pocítili pravú eufóriu radosti a zrady. Kvalita neupadá počas celého filmu.

Dobové zábery, sprevádzané komentármi zainteresovaných ľudí len dodávajú realistickejší obraz. Kvalitné spracovanie završuje futbalový duch, ktorý vtiahne aj nefanúšika – okrem toho, že zvyšuje kvalitu dokumentu. Film Diego Maradona si preto zaslúži hodnotenie 8/10.