Dievča vo vlaku kraľuje priečke | boxOFFICE

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ďalší víkend je (bohužiaľ) za nami a pomaly sa nám začínajú znižovať teploty. A naopak, ako sa za víkend zvýšili zárobky filmov? Nový thriller na prvom mieste, ostatné nové filmy zasa na tom nie sú až tak dobre. Poďme sa teda na ten boxoffice pozrieť podrobnejšie.

Chladný októbrový boxOFFICE

Prvé miesto si vybojovala novinka Emily Blunt, thriller s názvom Dievča vo vlaku. Film už medzinárodne stihol zarobiť 41 miliónov dolárov, čo je iba o trochu menej ako rozpočet. Je celkom isté, že film sa dostane do veľkého plusu, z čoho sa môže štúdio Universal tešiť.

Ďalšia novinka sa objavila až na šiestej priečke, tou je dráma The Birth of a Nation, ktorú mal takmer celú na starosti Nate Parker. Zatiaľ si ho nikde inde, ako v USA nepozriete, no tam už stihol zarobiť 7 miliónov dolárov. Už iba zopár tých miliónikov a film bude v zelených číslach, prekonávajúc budget 10 miliónov.

The Birth of a Nation
The Birth of a Nation

Tesne za ním sa na siedmom mieste usadila komédia Middle School: The Worst Years of My Life. Zhrabla úctyhodných 6.9 milióna, čo je iba kúsok pod hodnotou 8.5 milióna, za ktorú dokázal režisér Steve Carr komédiu natočiť.

Veľkým sklamaním (po finančnej stránke) je Queen of Katwe, životopisná dráma od Disney, ktorá po troch týždňoch skončila na desiatom mieste so zárobkom iba 5 miliónov, čo je o dosť menej, ako rozpočet, ktorý činil 15 miliónov.

Disney si ale rozhodne túto stratu zopár drobákov ani nevšimne, keďže ich animák Hľadá sa Dory presiahol hranicu medzinárodnej tržby miliardy dolárov. Z filmu to robí zatiaľ tretí najziskovejší film roku 2016, v tržbách ho prekonali iba Zootopia a Captain America: Civil War.

Hľadá sa Dory bol obrovský úspech
Hľadá sa Dory bol obrovský úspech

Mimo iné, Sully sa ešte stále drží v priečke po piatich týždňoch. Štúdio Fox sa môže radovať, keďže ich Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children zarobil už niečo cez 145 miliónov dolárov. Zaujímavo to ale vyzerá s filmom Deepwater Horizon. Po dvoch týždňoch má na konte 66 miliónov, ale snáď svoj rozpočet 110 miliónov prekoná a film nepôjde ku dnu.

Ostatné filmy nájdeš v rebríčku boxoffice:

  1. $24,660,000    The Girl on the Train
  2. $15,000,000    Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children
  3. $11,750,000    Deepwater Horizon
  4. $9,150,000     The Magnificent Seven
  5. $8,450,000     Storks
  6. $7,100,000     The Birth of a Nation
  7. $6,900,000     Middle School
  8. $5,270,000     Sully
  9. $4,100,000     Masterminds
  10. $1,618,000     Queen of Katwe

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -