Nová Disney rozprávka Encanto plná piesní, mágie a Kolumbie sa nám predstavuje v oficiálnom traileri

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Štúdio Disney v posledných rokoch rado vydáva rozprávky založené na rôznych svetových kultúrach, o ktorých sme doteraz možno veľa nepočuli. Mali sme možnosť nahliadnuť do mexickej kultúry počas ich verzie Dušičiek alebo do sveta inšpirovaného juhovýchodnou kultúrou. Vo filme Encanto: Čarovný svet zas nahliadneme do Kolumbie, pričom tamojšiu kultúru nám predstavuje aj nový oficiálny trailer.

Herečka Stephanie Beatriz (Brooklyn 99) sa zhostila hlavnej úlohy a nadabovala Mirabel Madrigal. Ďalej po jej boku budeme môcť počuť v hlavných rolách aj Wilmera Valderramu a Diane Guerrero. O réžiu sa postaral skúsený Byron Howard (Na vlásku). V režisérskom kresle sa objavil aj scenárista Jared Bush (Zootopia), pre ktorého bude Encanto režijným debutom.

Oficiálny trailer na rozprávku Encanto

Ako väčšina rozprávok od spoločnosti Disney, aj táto bude mať nové vlastné pesničky. Film má osem originálnych piesní, o ktoré sa postaral Lin-Manuel Miranda. Piesne pri tom budú aj v angličtine, aj v španielčine. Rozprávka sa odohráva v horách v Kolumbii na zázračnom mieste menom Encanto. Rodina Madrigalovcov tu žije v čarovnom dome a každý člen rodiny má nejakú superschopnosť.

Či už ide o veľkú silu, liečenie alebo rozprávanie sa so zvieratami, každý z nich je v niečom jedinečný. Okrem Mirabel. Tá totiž ako jediná nemá žiadnu zázračnú schopnosť. Mirabel však zistí, že mágia – zdroj sily jej rodiny a domova, je v ohrození. Odvážna dievčina sa tak musí vydať na záchrannú cestu, pretože ona je jediná, ktorá môže mágiu zachrániť od vytratenia sa zo sveta.

Vonku je aj nový plagát

S oficiálnym trailerom prišiel aj nový plagát, ktorý ste mohli vidieť vyššie. Trailer nám však ukázal trochu viac aj zo vzniku magického miesta, ktoré vlastne vzniklo z jednej čarovnej sviečky. Tá vytvorila kúzelný dom z ničoho a tiež darovala magické schopnosti všetkým členom rodiny. Celkovo sme však dostali väčšinu nových scén, ktoré nám ukázali aj Mirabel a jej problémy.

A tých tam bolo viac. Najprv mala problém s tým, že nie je jedinečná, a potom problém s tým, ako zachrániť mágiu. Pretože ak sa mágia stratí, zanikne zrejme aj ich rodinné sídlo. A vyzeralo to tak, že s odchodom mágie prestávali fungovať aj schopnosti členov rodiny. Uvidíme, či táto nová hrdinka naplní svoj osud, a teda že nás nesklame a zachráni svet.

encanto
Zdroj: wdwnt.com

Fantasticky vyzerá celkový vizuál traileru, a tak sa budeme mať na čo pozerať. Tradície Kolumbie je cítiť z každej scény, či už ide o prírodu, módu, jedlo alebo hudbu. Disney má talent na to, že vo svojich rozprávkach má vždy piesne, z ktorých sa neskôr stanú hity. Minimálne medzi deťmi. Uvidíme, či takýto hit bude aj v tomto filme. My si samotný film budeme môcť pozrieť v kinách 25. novembra 2021.

Čo vravíte na trailer filmu Encanto: Čarovný svet? Zaradíme túto rozprávku po pozretí k ostatným úspešným disneyovkám? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -