Zabudnite na štúdio Fox. Myšiak Disney oficiálne mení jeho ikonický názov

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Niekto by mal zavolať Protimonopolný úrad, pretože týmto tempom sa myšiak Disney zmocní celého Hollywoodu. Jeho najnovším a pravdepodobne aj najväčším úlovkom je štúdio 20th Century Fox, za ktoré vysolili neuveriteľných 71 miliárd amerických dolárov. Ale to im samozrejme vôbec neprekáža, keďže len za rok 2019 mali v desiatke najlepšie zárobkových filmov hneď osem filmov.

Od štúdia Fox taktiež dostali práva na ikonické série ako X-Men, Votrelec, Avatar či Simpsonovci, takže aj odtiaľ sa im nahrnú veľké balíky peňazí. Aktuálne už len čakáme na to, ako dajú ponuku na odkúpenie štúdia Paramount Pictures, Sony Pictures, Warner Bros. alebo Universal Pictures.

dohoda medzi disney a foxom
Zdroj: dorkly.com

Disney mení názov štúdia Fox

Zvučka štúdia 20th Century Fox je ikonou Hollywoodu. Monopol Disney sa však postaral o to, aby v roku 2020 táto legenda zanikla. Dlhoročnú značku 20th Century Fox tak premenováva na 20th Century Studios, čím sa myšiak zbavuje líšky. Nový názov dostáva aj produkčná spoločnosť Fox Searchlight, ktorá bude oddnes známa ako Searchlight Pictures.

Ale nemusíte sa báť, ikonické logo, titulná zvučka a animácia ostávajú nepoškvrnené. Odvšadiaľ zmizne len názov „Fox“. Táto zmena bola nevyhnutnou, pretože televízne kanály ako Fox Entertainment, Fox Sports a Fox News sú súčasťou Fox Corporation, ktorá nemá s Disney absolútne nič spoločné.

dohoda medzi disney a foxom
Zdroj: screenrant.com

Prvým filmom pod novou spoločnosťou Searchlight Pictures bude dramatická komédia Downhill, v ktorej si zahrajú Will Ferrell a Julia Louis-Dreyfus. Ten uvidíme na Valentína, 14. februára 2020. O týždeň neskôr príde do kín snímka The Call of the Wild – dobrodružný film s Harrisonom Fordom v hlavnej úlohe. Ten bude prvým filmom štúdia 20th Century Studios s novým názvom.

Ikonické štúdio 20th Century Fox vzniklo ešte v roku 1935 spojením Twentieth Century Pictures a Fox Films. Nie je teda žiadnym tajomstvom, že spolu so zmenou mena umiera aj kus hollywoodskej histórie. Každý pozná to ikonické logo, to meno, tie fanfáry v legendárnej zvučke.

Čo hovoríte na nové názvy? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: edition.cnn.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -