Disney pod paľbou. Ľudí naštvala Popoluška s tmavou pleťou, kritika je ale zbytočná

Nenechajte si ujsť

Afroamerická Popoluška naštvala divákov

Konglomerát Disney opäť raz vzbudil vášne medzi filmovými divákmi. V čerstvom traileri pripravovanej televíznej novinke Následníci: Vzostup Red viacerí nevedia stráviť prevedenie Popolušky, ktorú stvárni herečka tmavej pleti. Časť diváckej obce sa do Disney krátko po zverejnení upútavky opäť verejne obula, v tomto prípade ale úplne zbytočne. Nová rozprávka je požmurknutím smerom k verným fanúšikom a poctou oceňovanému muzikálu.

Následníci: Vzostup Red je už štvrtým filmom série Následníci (v originále Descendants), ktorá vznikla ešte v roku 2015 a zameriava sa na potomkov známych rozprávkových postáv. Hlavným motívom série je otázka, či potomkovia zlých rozprávkvých bytostí môžu byť dobrí, a ako sa vyrovnávajú so svojím dedičstvom.

Nenávistné ohlasy sú úplne zbytočné

Nový prídavok príde na Disney+ už v júli tohto roka a s prichádzajúcim termínom premiéry už v Disney vydali aj prvý trailer. Ten sa opäť nesie v hudobnom duchu s typickým televíznym prevedením, ktorým sa séria preslávila. Hlavnou postavou nového filmu bude Red, dcéra Kráľovnej sŕdc z rozprávky Alica v krajine zázrakov, ktorá sa spoločne s Chloe – dcérou Popolušky, vydáva na dobrodružstvo s cieľom získať kúzelný artefakt a ochrániť kráľovstvo pred hroziacim nebezpečenstvom.

Viacerým divákom sa však v traileri nepáči stvárnenie Popolušky, ktorú v novinke zastane afroamerická speváčka Brandy. Na Disney sa krátko po zverejnení upútavky opäť začala valiť vlna kritiky a na sociálnych sieťach sa rozpútala vášnivá debata o tom, či by mala Popolušku stvárňovať umelkyňa čiernej pleti.

V tomto prípade sú však diskusie úplne zbytočné, keďže ide o návrat starej známej verzie z oceňovanej muzikálovej adaptácie ešte z roku 1997. Aj tu Popolušku stvárnila speváčka Brandy, ide teda o kameo a nie novú verziu rozprávkovej postavy, ako viacerí diskutujúci tvrdia. Okrem Brandy sa do role kráľa vráti aj Paolo Montalban.

V muzikáli z roku 1997 sa okrem Brandy objavili aj speváčky ako Whitney Houston alebo herečka Whoopi Goldberg. Pripomeňme, že film po premiére zaznamenal nadšené ohlasy medzi odbornou verejnosťou a získal tiež viacero ocenení.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Ak je v hlavnej role černoch tak rovno očakávam že všetky ostané postavy budú rovnakej rasy. Už som si na to zvykol a prepínam to. Pôvodné obsadenie tohoto akože revival muzikálu to len potvrdzuje. Pokiaľ však vo filme hrá hlavnú postavu beloch tak jeho partnerka bude čierna a vo filme odohrajú vedľajšie postavy úplne všetky rasy vrátane mimozemšťanov. Dvojaký kilometer liberálnej demokracie. Aktuálna doba sa extremne okato snaží meniť verejnú mienku všetkými spôsobmi. Toto vždy ale že vždy končí občianskou vojnou. Jedna taká už čaká za dverami bieleho domu

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -