Obchod desaťročia bol uzavretý – Štúdio Disney odkúpilo 20th Century Fox a Avengers sa tak konečne môžu stretnúť s X-Menmi!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Neuveriteľné sa stáva skutočnosťou! Popredné filmové štúdia Disney a Fox sa nakoniec dohodli. A s takouto veľkolepou novinkou prichádza aj obrovský počet otázok. Uvidíme Avengers po boku X-Menov? Nakoľko Disney získalo všetky práva k tejto franšíze, máme sa do budúcna načo tešiť. Okrem toho štúdio získalo aj práva k filmu Avatar alebo Fantastic Four.

Spočiatku tento obchod vyzeral na spadnutie, no zo dňa na deň sa všetko zmenilo. Po márnych pokusoch v komunikácii sa to nakoniec podarilo. Avšak treba spomenúť, že po vynorení sa správ o predaji týchto televíznych práv, záujemcov sa objavilo hneď niekoľko (Sony, Comcast). No kde sú peniaze, tam je aj moc.

Avengers a X-Men
Už o pár rokov by sme niečo podobné mohli vidieť na striebornom plátne, Zdroj: aminoapps.com

Dva svety, ktoré sa konečne spoja

Všetkých určite zaujíma, ako to teraz bude s postavami, ktoré sme si mohli všimnúť vo svete X-Menov. Štúdio Fox momentálne ukončilo výrobu filmov ako Deadpool 2, New Mutants a X-Men: Dark Pheonix. Logicky, tieto celky pripadnú už štúdiu Disney, ktoré sa stalo právoplatným „dedičom„. S tým samozrejme prichádza aj veľká zodpovednosť – Snažiť sa spojiť tieto dva celky do jednej kopy. Predsa len, že takýto film by priniesol nemalé peniaze. To si určite uvedomujú všetky strany a preto treba dúfať, že sa prvé náznaky spojenia našich obľúbených hrdinov Avengers a X-Menov dostavia už o pár rokov. No všetko sa môže časom zmeniť a podľa všetkého nás čakajú zmeny aj v oficiálnych vydaniach filmov do kín.

Táto novinka v nás dokáže určite vyvolať nemalé zimomriavky a preto musíme veriť, že sa k tomu štúdio postaví tak, ako tomu bolo pri odkúpení štúdia Lucasfilm. Od toho momentu sme sa dočkali nových epizód a taktiež sa ukázali aj prvé spin-off filmy. Ak by sa Disney poponáhľalo, do budúcna si pre nás pripravia určite kvalitnú nádielku filmov.  

Okrem toho sa v tejto dohode nachádza oveľa viac skrytých pokladov – Votrelec, Predátor, Planéta opíc, Sám doma, Deň nezávislosti a iné celky, ktoré sa stali majetkom Disney. Do tejto sféry sa dokonca zaradil aj všetkými milovaný seriál Simpsonovci.

Avatar 2
Disney si taktiež uchmatlo filmové práva na ságu Avatar, zdroj: avatarmovie.com

Suma, ktorá zmenila štúdiu 20th Century Fox názor

Táto dohoda určite navždy zmení chod Hollywoodu, pretože sa týmto krokom ukončila nadvláda jedného z top šiestich filmových štúdií vo filmovom vesmíre. Oficiálna suma sa pohybovala okolo 52,4 miliárd dolárov, no Disney ukázalo svoj veľkolepý záujem. Suma 66,1 miliardy vznikla v tom momente, kedy sa štúdio rozhodlo vyplatiť všetky dlhy, ktoré po sebe zanechal Fox.

V dohode okrem vyššie menovaných aktualizácií (ktorých bude určite viac) sa nachádzajú aj ďalšie šťavnaté plody – 22 registrovaných športových kanálov, televízne programy Fox, National Geographic a medzinárodné portfólio platených televíznych programov v Indii. Jediné, čo si Rupert Murdoch uchová zo svojho predaného štúdia je kanál Fox News, vysielacie spravodajstvo Fox a noviny.

Podľa odhadov budú mať akcionári Foxu podiel približne 25% v spoločnosti Disney. Pričom si rodina Murdochových uchmatla 5% len pre seba. Taktiež existuje špekulácia, že by mohol Murdoch dostať, zatiaľ nepomenovanú, výkonnú funkciu pre štúdio Disney.

Dohoda môže byť z tohto hľadiska oficiálna a úplná, no aktualizácie sa kopia jedna za druhou. Predsa len, celý svet sleduje momentálnu situáciu v Hollywoode a my tak robíme taktiež. Všetky novinky ohľadom tejto lukratívnej dohody sa vám budeme snažiť priniesť čo najskôr. 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -