Štúdio Disney odložilo ďalšie filmy. Posledným veľkofilmom zatiaľ stále ostáva Wonder Woman 1984

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Arrivederci filmová sezóna roku 2020

Štúdio Disney odložilo ďalšie filmy a tým pádom už neostáva nič, čo by sme si v roku 2020 v kinách pozreli. Teda až na film Wonder Woman 1984, ktorého dátum vydania stále ostáva naplánovaný na Štedrý deň, teda presne 24. decembra. No je len otázkou času (pravdepodobne dní), kedy štúdio Warner Bros. presunie premiéru na rok 2021.

Kinosály v New Yorku a Los Angeles sú zatvorené už od marca, a práve tieto dve mestá sú tými najdôležitejšími na trhu. Kiná už po druhýkrát zatvorila aj Európa vrátane Slovenska, Česka, Poľska, Nemecka a ďalších okolitých krajín. Verdikt je jednoznačný – filmová sezóna roku 2020 je oficiálne mŕtva.

Špionážny sci-fi triler Tenet režiséra Christophera Nolana je akýmsi odstrašujúcim príkladom toho, prečo počas celosvetovej pandémie nevydávať veľkofilmy do kín. Aj preto sa dodnes jedná o hádam jediný blockbuster, ktorý počas globálnej pandémie vyšiel. Tiež si prešiel niekoľkými odkladmi, no nakoniec ho štúdio Warner Bros. poslalo do kín v zámorí.

nové zábery z filmu tenet
Zdroj: yourcelebritymagazines.com

O týždeň neskôr sa dostal aj do Spojených štátov a celkový výsledok bol jednoducho… nedostačujúci. Celosvetovo si vzhľadom na situáciu zarobil pomerne dobre, no doma v Severnej Amerike nešlo o žiadnu výhru. Tam si zarobil iba niečo cez 53 miliónov amerických dolárov, čo je vzhľadom na tak veľký produkčný rozpočet sklamaním.

Štúdio Disney odložilo ďalšie filmy

Aj preto sa štúdio Disney rozhodlo odložiť dva filmy od 20th Century Studios. Tento rok tak neuvidíme nové dobrodružstvo belgického detektíva Hercule Poirota, Smrť na Níle. Dátum vydania naplánovaný na 17. december bol zrušený. Rovnaký osud si počkal aj akčnú pecku Free Guy s Ryanom Reynoldsom v hlavnej úlohe.

Ten sme si mali pozrieť 10. decembra, no už ani tento dátum nie je aktuálny. Nové dátumy dokonca zatiaľ ani neboli oznámené, no nepochybne padnú až na rok 2021. Už čakáme len na odklad Wonder Woman 1984 a bude to kompletné. Bohužiaľ, nikto nám nedá záruku toho, že sa situácia budúci rok rapídne zmení k lepšiemu…

trailer na film wonder woman 1984
Zdroj: inverse.com

Free Guy

Film sa zameriava na hru podobnú titulu Grand Theft Auto, v ktorej sa tak ako v každej inej hre nachádzajú okrem hráčov aj NPC (non-player characters), ktoré by sme do slovenčiny preložili ako nehrateľné postavy. Jednou z nich je aj chlap Guy (Ryan Reynolds), ktorý si viac-menej žije svoj pokojný život, kým si neuvedomí, že je len obyčajnou postavičkou v hre.

Obyčajný muž menom Guy sa po tom, ako zistí, že je vo videohre, stane miestnym hrdinom. Začne bojovať proti hráčom, pričom ako čisto videoherná postava má oproti nim jasné výhody. Ostatné NPC sú mu za to vďačné a rýchlo sa stane mestským obľúbencom.

Jeho úspech si však okrem NPC postáv všimnú aj vývojári hry a taktiež aj široká verejnosť v našom svete. Hlavný tvorca hry, ktorého hrá Taika Waititi, sa preto rozhodne postavu z hry eliminovať, no to sa mu zrejme nepodarí a tak sa rozhodne celú hru rovno zrušiť. Guyovou úlohou tak bude zachrániť celý herný svet, v ktorom žije.

Okrem Reynoldsa a Waititiho vo filme uvidíme herečku Jodie Comer, ktorá je vývojárkou hry a zároveň hráčkou “Molotov Girl”. Okrem nej sa tam napríklad ukáže aj herec Joe Kerry ako programátor Keys alebo Lil Rel Howery ako policajt Buddy. Režisérom filmu je Shawn Levy a scenár napísali Matt Lieberman a Zak Penn.

Smrť na Níle

Po veľkom úspechu adaptácie Vraždy v Orient Expresse sme sa dozvedeli, že nadchádzajúcim filmom v sérii bude Smrť na Níle. Jedná sa o ďalší príbeh od britskej autorky Agathy Christie, ktorý bol predtým sfilmovaný v roku 1978.

Gal Gadot, Letitia Wright, Armie Hammer, Annette Bening, Ali Fazal, Sophie Okonedo, Tom Bateman, Emma Mackey, Dawn French, Rose Leslie, Jennifer Saunders a Russell Brand. Tieto mená budú zapletené do nového prípadu detektíva Hercule Poirota, ktorého úlohu si opäť zopakuje režisér Kenneth Branagh.

Tentokrát sa príbeh zameria na milostný trojuholník, ktorý nečakane skončí vraždou. Renomovaný detektív si tak ani nestihne užiť dovolenku v Egypte a musí rozlúsknuť ďalší mysteriózny prípad. Táto novela vznikla v roku 1937 a jej filmová verzia z roku 1978 obsahovala mená ako Peter Ustinov, Bette Davis, Mia Farrow, Jane Birken, Angela Lansbury, David Niven a Maggie Smith.

Ako dlho sa podľa vás pokračovanie Wonder Woman ešte zahreje na svojom decembrovom mieste? Vaše tipy nám napíšte do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -